Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Inter Mediolan zainteresowany Lukasem Podolskim

Napastnik reprezentacji Niemiec Lukas Podolski jest coraz bardziej niezadowolony ze swojej pozycji w Arsenalu i być może już w zimowym okienku transferowym zmieni pracodawcę. Zawodnikiem poważnie zainteresowany jest Inter Mediolan - pisze niemiecki ?Bild?.
Były zawodnik FC Koeln tego sezonu na razie nie może zaliczyć do udanych. Do tej pory Podolski we wszystkich rozgrywkach wystąpił zaledwie w 13 meczach i strzelił trzy gole. Niemiec tylko dwukrotnie znajdował się w wyjściowej jedenastce "Kanonierów" - w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów, kiedy Arsenal mierzył się z Galatasaray i w przegranym 1:2 spotkaniu o Puchar Ligi z Southampton.

Taki stan rzeczy nie zadowala Podolskiego. Chociaż jeszcze w listopadzie Arsene Wenger dał jasno do zrozumienia, że swojego podopiecznego nie sprzeda, to oczywiste jest, że jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, to reprezentant Niemiec sam poprosi o transfer.

Z sytuacji zawodnika chciałby skorzystać Inter Mediolan. Włosi chcieliby wypożyczyć Podolskiego do końca sezonu z opcją pierwokupu w wysokości ok. 8 mln euro. Piłkarzem zainteresowane są także podobno Juventus Turyn, Galatasaray i kluby z amerykańskiej MLS.