Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Samuel Eto'o konkurentem Arkadiusza Milika?

Samuel Eto'o może zostać nowym zawodnikiem Ajaksu. Dyrektor sportowy mistrza Holandii Marc Overmars potwierdził, że jego klub negocjuje z kameruńskim napastnikiem. Z Ajaksem miałby podpisać krótkoterminowy kontrakt.
Eto'o jest obecnie bez klubu. Ostatnio grał w Chelsea. Chciał pozostać w Anglii. Jego pozyskaniem były zainteresowane takie zespoły jak Sunderland, QPR czy West Ham, ale nie dogadał się z nimi. Teraz rozmawia z Ajaksem, który chętnie pozyskałby kolejnego napastnika.

- Wydaje mi się, że Samuel bardzo chce zagrać dla Ajaksu. Jest dobrze przygotowany i chce coś jeszcze osiągnąć - powiedział Marc Overmars dla "Voetbal International". - Nie chcemy blokować procesu rozwoju naszych talentów jak [Arkadiusz] Milik czy [Richairo] Zivković, ale jeśli mamy okazję pozyskać zawodnika klasy światowej jak Eto'o, to czemu nie? To byłoby fantastyczne.

W poprzednim sezonie Eto'o strzelił dla Chelsea 12 bramek, ale "The Blues" nie zdecydowali się na przedłużenie rocznego kontraktu. Gdyby przyszedł do Ajaksu, o miejsce w składzie musiałby rywalizować z wypożyczonym z Bayeru Leverkusen Arkadiuszem Milikiem, 17-letnim Richairo Zivkoviciem oraz Kolbeinnem Sig?órssonem.

Najbardziej lojalni piłkarze w historii


Więcej o: