Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Calum Chambers w Arsenalu

Calum Chambers przeszedł z Southampton do Arsenalu za 16 milionów funtów. - Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania kontraktu - powiedział 19-latek.
O transferze mówiło się już wcześniej, a teraz Arsenal go potwierdził. To ryzykowny ruch, bo młody obrońca ma za sobą dopiero jeden sezon w Premier League, w którym rozegrał zaledwie 18 spotkań. Kwoty transferu nie ujawniono, ale według przecieków to 11 milionów funtów i kolejne pięć - zależne od wyników piłkarza.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Calum zgodził się do nas dołączyć - powiedział trener Arsene Wenger. - Sposób, w jaki przystosował się do Premier League w zeszłym sezonie w tak młodym wieku, pokazuje, że ma ogromny potencjał. Ma wiele cech, których szukamy u młodych zawodników, i jestem przekonany, że sobie u nas poradzi - dodał.

Sam Chambers był chyba jeszcze bardziej zadowolony. - To zespół, który podziwiałem za styl gry i który pozostaje w europejskiej czołówce od wielu lat. Nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu i rozpoczęcia przygotowań do sezonu - powiedział, dziękując przy tym swojemu poprzedniemu klubowi i jego trenerom.

Nie po raz pierwszy Arsenal decyduje się na sprowadzenie młodego gracza z Southampton. Wcześniej tę samą drogę przemierzyli Theo Walcott w 2006 roku i Alex Oxlade-Chamberlain w 2011.

To kolejne wzmocnienie Arsenalu w obronie. Wcześniej klub pozyskał Mathieu Debuchy'ego z Newcastle, by zastąpić Bacary'ego Sagnę, który odszedł do Manchesteru City. Teraz po przyjściu Chambersa z Kanonierami może się pożegnać Carl Jenkinson. Ponadto Wenger sprowadził do klubu Alexisa Sancheza z Barcelony i Davida Ospinę z Nice.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live