Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Rio Ferdinand: "Liverpool powinien wykorzystać okazję i sprzedać Luisa Suáreza"

Według angielskiego obrońcy zostawienie Luisa Suáreza na Anfield Road wiąże się ze sporym ryzykiem. Jednocześnie przyznaje, że gdyby on był menedżerem Liverpoolu, chętnie zostawiłby go w swojej drużynie.
Rio Ferdinand w swoim felietonie dla Mail Online zastanawia się, co poczynić z Luisem Suárezem. Uważa, że Liverpool powinien porozumieć się z Barceloną, żeby doprowadzić do wymiany zawodników między klubami. The Reds od dłuższego czasu zainteresowane jest Alexisem Sánchezem. Jeżeli Barcelona chciałaby sprowadzić na Camp Nou urugwajskiego napastnika, powinna zaoferować odpowiednią kwotę pieniężną, dodając do tego Chilijczyka.

- Jeżeli byłbym odpowiedzialny za finanse w Liverpoolu, natychmiastowo sprzedałbym Luisa Suáreza. Sprawa jest bardzo delikatna. Nigdy nie wiadomo, co zdarzy się w przyszłości. Jeśli Suárez dopuści się jeszcze raz takiego zachowania, Liverpool może stracić jeszcze większe pieniądze. Nawet 70 milinów funtów, jak nie więcej. Jeśli jednak The Reds sprzedaliby go tego lata, mogliby zarobić na nim bardzo duże pieniądze.

Dalej Rio Ferdinand zastanawia się, jaką karę otrzymałby napastnik wicemistrza Anglii, gdyby Suárez jeszcze raz ugryzł kogoś na boisku.

- Jeśli Liverpool pozostawi Suáreza w składzie, a on po odbyciu kary jeszcze raz kogoś ugryzie, może być zdyskwalifikowany na lata. Idealnym rozwiązaniem tej sytuacji byłaby wymiana z Barceloną. Wicemistrz Anglii powinien sprzedać Suáreza, a oprócz pieniędzy mogliby otrzymać również Alexisa Sáncheza. Zastąpienie Suáreza nie będzie proste. Jeśli jednak zarobione pieniądze zostaną właściwie zainwestowane, wtedy nabiera to wszystko większego sensu.

Były reprezentacyjny obrońca reprezentacji Anglii rozmyśla, jak ważnym piłkarzem Suárez jest dla Brendana Rodgersa.

- Patrząc na sprawę z innej strony. Gdybym ja był menedżerem Liverpoolu, nie miałbym ani cienia wątpliwości, co należy zrobić z Urugwajczykiem. Pozostawiłbym go w klubie. Pomijając jego wybryki, trzeba docenić, co ten zawodnik potrafi zrobić na boisku. Przez to staje się dla Liverpoolu niezbędnym piłkarzem.

Suárez powinien zostać w Liverpoolu?