Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Wenger szuka następcy dla Fabiańskiego

Łukasz Fabiański zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu z Arsenalem wygasającego w czerwcu. Klub z Londynu szuka nowego zmiennika dla Wojciecha Szczęsnego. Media spekulują o dwóch Anglikach i jednym zawodniku z ligi francuskiej.


Według "Daily Mirror" Arsene Wenger będzie wybierał pomiędzy Johnem Ruddy'm ze zdegradowanego Norwich City a Alexem McCarthy'm z Reading. Wcześniej Arsenal sondował możliwość kupienia z Cardiff City Davida Marshalla, ale odstraszyła go cena 15 milionów funtów.

Ruddy był jednym z najrówniej grających graczy Norwich w ostatnim sezonie i jest wyceniany na 6 milionów funtów. Nie wiadomo, czy aspirujący do gry w kadrze bramkarz będzie zainteresowany przejściem do Arsenalu, w którym trudno mu będzie wygryźć z pierwszego składu Szczęsnego. W reprezentacji Anglii zagrał dotąd raz, w sierpniu 2012 roku z Włochami.

Innym kandydatem na przejście do Arsenalu jest 27-letni Francuz Stephane Ruffier, który od trzech sezonów jest podstawowym bramkarzem Saint-Etienne. Zagrał też w dwóch meczach reprezentacji Francji.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy