Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Piotr Parzyszek blisko Benfiki Lizbona

Holenderskie i portugalskie media donoszą o bardzo poważnym zainteresowaniu Benfiki Lizbona Piotrem Parzyszkiem. 20-letni napastnik gra obecnie w drugoligowym De Graafschap i z piętnastoma bramkami na koncie jest królem strzelców Eerste Divisie.
Działacze portugalskiego klubu złożyli już oficjalne zapytanie w sprawie zakupu Polaka, a w przyszłym tygodniu przylecą do Holandii, by negocjować transfer. Władze De Graafschap najchętniej zatrzymałyby Polaka do końca sezonu, jednak transferowi nie mówią "nie".

- Benfica obserwuje go już od dłuższego czasu. Przyglądali mu się często podczas meczów zarówno w klubie, jak i w młodzieżowej reprezentacji Polski - mówi dyrektor generalny De Graafschap Henk Bloemers. - Teraz oficjalnie zgłosili nam chęć rozmów na temat transferu - dodaje.

Parzyszek ma kontrakt ważny do 2016 roku i nie zawiera on żadnej klauzuli odstępnego. - Będziemy chcieli negocjować, jednak oczywiste jest, że mamy już przygotowaną strategię - tłumaczy dyrektor sportowy klubu Roland Vroomans. - Zobaczymy, co Benfica nam zaoferuje - dodaje.

Władze klubu zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak ogromny potencjał ma Parzyszek i jak wiele znaczy dla swojego zespołu. Z kolei przejście do Benfiki oznaczałoby dla niego długą i niekoniecznie udaną walkę o miejsce w pierwszym składzie.

Chce odejść, ale po sezonie

Sam piłkarz jest bardzo podekscytowany możliwością przenosin do Portugalii, jednak przyznaje, że wolałby dokończyć ten sezon w barwach Graafschap: - Kluby ze sobą rozmawiają, Benfica negocjuje mój kontrakt, jednak myślę, że transfer dojdzie do skutku dopiero latem.

- Byłoby to dla mnie korzystniejsze, gdyż za nami wciąż dopiero połowa sezonu. Chciałbym zdobyć jeszcze więcej goli i zostać królem strzelców rozgrywek. A potem - oczywiście - chcę zrobić następny krok. I byłby to ogromny krok. Nie wiem, czy jestem już na to gotowy, ale przyszłość pokaże - dodał młody Polak.

Napastnik przyznaje, że doskonale zna obecnych napastników Benfiki: Oscara Cardozo i Limę: - Chcę się uczyć od najlepszych, a oni są jednymi z najlepszych napastników w Europie. Treningi z nimi z pewnością sprawią, że będę lepszym piłkarzem, oglądam ich za każdym razem w Lidze Mistrzów i prezentują tam najwyższy poziom - powiedział.

- Benfica jest jednym z wielkich europejskich i światowych klubów z ogromnym stadionem. To byłoby dla mnie spełnienie marzeń. Rodzina i przyjaciele mówią mi, że gdy takie okazje się pojawiają, to nie można ich odrzucić - deklaruje 20-latek.

Parzyszek urodził się w Toruniu, jednak swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał już w Holandii. Grał w juniorach Eldenii, Vitesse i Rijkerswoerd, zanim w 2007 trafił do Graafschap. Do pierwszego zespołu wszedł rok temu, w barwach którego zdobył 13 goli w 28 meczach. W tym ma na swoim koncie już 15 bramek w 17 spotkaniach i przewodzi ligowej klasyfikacji strzelców.