Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Oezil w Arsenalu!

Mesut Oezil stał się oficjalnie piłkarzem Arsenalu Londyn. Kanonierzy według mediów zapłacili za pomocnika Realu Madryt 50 milionów euro. Reprezentant Niemiec podpisał pięcioletni kontrakt. W barwach Arsenalu będzie grał w koszulce z numerem '11'.
Dla Arsenalu jest to transferowy rekord. Zawodnik, który w poniedziałek przeszedł testy medyczne, będzie zarabiał około 150 tysięcy euro tygodniowo.

Wielkich transferów kibice Arsenalu oczekiwali od dawna. Klub nie zdobył żadnego trofeum od 2005 roku. Wiele osób obwiniało za to menedżera Arsene'a Wengera, który bronił się przed wydawaniem spektakularnych sum na piłkarzy. Wolał stawiać na wychowanków i pozyskiwać młodych piłkarzy z innych klubów. Przed obecnym okienkiem obiecał, że to się w końcu zmieni. Trzeba było czekać aż do ostatniego dnia.

- Cieszę się, że będę mógł grać w Premier League i Arsenalu - wydał oświadczenie piłkarz.

- Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że udało nam się pozyskać Mesuta Oezila. To świetny piłkarz, który swoją wartość udowadniał zarówno w klubach jak i reprezentacji. Oglądaliśmy go i podziwialiśmy od dłuższego czasu. Ma wszystko co jest potrzebne, aby zostać piłkarzem Arsenalu - powiedział menedżer Kanonierów Arsene Wenger.

Arsenal wypożyczył też z Palermo bramkarza Emiliano Viviano.