Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ronaldinho wróci do Europy?

To może być jeden z głośniejszych powrotów do Europy. Władze Besiktasu Stambuł są zainteresowane sprowadzeniem do Turcji Ronaldinho. Działacze klubu przesłali już oficjalną ofertę kupna zawodnika do Atletico Mineiro - obecnego zespołu ?R10?.
Trener Besiktasu - trzeciej drużyny minionego sezonu w Super Lig, Slaven Bilić przyznał, że z chęcią widziałby doświadczonego Brazylijczyka w swoim składzie. Uważa, że piłkarz z takimi umiejętnościami pomógłby drużynie w walce o mistrzostwo Turcji w nadchodzącym sezonie.

- Chciałbym mieć Ronaldinho w mojej drużynie - powiedział dziennikarzom Slaven Bilic. - Mimo swojego wieku myślę, że wciąż ma co najmniej dwa dobre lata gry. Ronaldinho może wnieść wiele do Besiktasu i może nam pomóc wejść na wyższy poziom. Jednak nie chcę mówić o tym zbyt wiele na tym etapie negocjacji - dodał były selekcjoner reprezentacji Chorwacji.

Wiceprezes Besiktasu, Ahmet Nur Cebi, wyznał w rozmowie z dziennikarzami, że turecki zespół czeka na odpowiedź w sprawie transferu 33-latka. - Złożyliśmy oficjalną ofertę za Ronaldinho i teraz czekamy na odzew ze strony Brazylijczyków - powiedział.

Gaucho został dwukrotnie uznany Piłkarzem Roku przez FIFA (2004, 2005), a także UEFA w roku 2005, a magazyn France Football w 2005 roku nagrodził go Złotą Piłką.

Roonie swoją przygodę w Europie rozpoczął w Paris Saint-Germain. Świetne występy na Mundialu spowodowały, że piłkarz przeniósł się do FC Barcelony, gdzie odnosił swoje największe sukcesy w karierze. Jak nietrudno było przewidzieć, szybko stał się gwiazdą drużyny, a kibice na zawsze zapamiętają go za finezyjną grę. Później trafił do Milanu, ponieważ zrezygnował z niego Guardiola. Kariera piłkarza zahamowała, a piłkarza często widywano w nocnych klubach. W zimowej przerwie sezonu 2010/2011 Ronaldinho zmienił klub na Flamengo Rio de Janeiro. 31 maja 2012 z powodu zaległości finansowych klubu wobec niego, drogą sądową rozwiązał kontrakt. Cztery dni później został zawodnikiem Atlético Mineiro.

W Atletico rozegrał 34 spotkania, w których strzelił 11 goli. W obecnym sezonie Ronaldinho przypomniał o sobie światu. Brazylijczyk zdobył z Atletico Mineiro Copa Libertadores i jest siódmym piłkarzem w historii, który wygrał Ligę Mistrzów w Europie i jej odpowiedniczkę z Ameryki Południowej. R10 jest związany z Atletico umową, która wygasa wraz z końcem bieżącego roku, zatem jest to ostatni moment na to, aby klub mógł choć trochę zarobić na sprzedaży swojego zawodnika.