Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Galatasaray negocjuje ze Sneijderem. Holender ucieknie z Interu?

- Rozmawiamy z Holendrem i będziemy informowali naszych kibiców o postępach - ogłosił turecki klub Galatasaray Stambuł. Wesley Sneijder jest obecnie piłkarzem Interu Mediolan, ale jest skłócony z klubem.
Jeśli Sneijder strzeli gola (gdziekolwiek) dowiesz się tego od nas. Wystarczy telefon ?

Informacje o negocjacjach z tureckim klubem to pierwsze potwierdzone doniesienia o zainteresowaniu Holendrem w tym oknie transferowym. Wcześniej spekulowało się o jego odejściu do któregoś z największych klubów ligi angielskiej. Menedżer Sneijdera przyznawał:

- Nie interesuje nas transfer do klubu, który będzie się bił o 14. miejsce w lidze. Jeśli Wes odejdzie, to tylko do wielkiego zespołu - powiedział Soren Lerby.

Inter zbyt hojny?

W 2010 roku po zdobyciu wicemistrzostwa świata Sneijder był jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy na świecie. Inter zdecydował się podpisać z Holendrem nowy kontrakt, który miał zatrzymać go w klubie na kolejnych pięć lat. Piłkarz dostaje od włoskiego klubu 6 mln euro rocznie. Dodatkowo Sneijderowi co roku miała być wypłacany premia w wysokości jednego miliona euro.

Inter szybko pożałował swojej hojności - kontuzja przerwała najlepszy okres w karierze Holendra. W dodatku Włosi musieli sprostać finansowym obostrzeniom wprowadzonym przez UEFA. W wypadku zbyt dużej rozrzutności, Interowi groziło wykluczenie z Ligi Mistrzów. Klub pozbył się wysoko opłacanych Samuela Eto'o, Maicona i Julio Cesara, ale wciąż potrzebne były nowe oszczędności.

Ultimatum

W listopadzie 2011 roku Sneijder dostał ultimatum - albo zgodzi się na obniżkę pensji o 1,6 mln euro za sezon i zrezygnuje z połowy bonusu, albo nie będzie brany pod uwagę w ustalaniu pierwszego składu. Piłkarz odmówił.

- To dla nas bardzo dziwna sytuacja. To nie w porządku, że piłkarz pokroju Wesa nie gra, a kibice nie mogą go podziwiać. Sneijder kocha piłkę i musimy znaleźć jakieś rozwiązanie - mówił Lerby.

Wydaje się, że Inter będzie dążył do rozwiązania sytuacji ze Sneijderem, bo płacenie tak wysokiej pensji piłkarzowi, który nie gra, nie leży w interesie włoskiego klubu. W dodatku grozi im, że z końcem sezonu Sneijder odejdzie za darmo.

Na ratunek artykuł 15

Regulacje FIFA mogą pomóc Sneijderowi. Artykuł 15 mówi o tym, że piłkarz, który nie rozegrał przynajmniej 10 proc. oficjalnych spotkań w swoim zespole, może rozwiązać kontrakt przedterminowo. Do tej pory Holender rozegrał w barwach Interu tylko pięć spotkań i jeśli już nie pojawi się na boisku, to będzie miał prawo skorzystać z prawa do odejścia.

Profil Sport.pl na Facebooku - 106 tysięcy fanów. Plus jeden? ?