Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Juventus chce Suareza i Van Persiego

Juventus powiedział przedstawicielom Robina van Persiego, że w Turynie Holender mógłby liczyć na grę z Luisem Suarezem - pisze Ben Smith z BBC. Rory Smith z "Timesa" dodaje, że mistrzowie Włoch są gotowi przeznaczyć na kupno obu napastników nawet 50 milionów funtów.
W piątek do Arsenalu wpłynęły trzy oficjalne oferty za Van Persiego. Manchester United zaproponował 10 milionów funtów, a Manchester City i Juventus o pięć milionów więcej. Londyńczycy odrzucili wszystkie oferty, ale sprzedaż kapitana wydaje się być kwestią czasu. Holender nie jedzie na tournee po Azji - oficjalnie z powodów zdrowotnych, nieoficjalnie dlatego, że próbuje wymusić jak najszybszy transfer.

Kontrakt Van Persiego z Arsenalem wygasa już za rok - stąd tak niskie oferty z Juventusu i obu Manchesterów. W zeszłym sezonie napastnik zdobył 41 bramek w 53 występach, został piłkarzem roku i królem strzelców Premier League. Arsenal oczekuje za niego minimum 20 milionów funtów.

Juventus jest gotowy zaproponować 28-latkowi pensję w wysokości 190 tysięcy funtów tygodniowo, dzięki której Van Persie byłby najlepiej opłacanym piłkarzem we Włoszech. Bianconeri chcą też, by Holender stworzył w ataku duet z Luisem Suarezem z Liverpoolu. Ten transfer może być bardziej skomplikowany, bo Liverpool pragnie zatrzymać Urugwajczyka za wszelką cenę, a jego kontrakt obowiązuje aż do 2016 roku.

Według Rory'ego Smitha z "Timesa" Juve jest gotowe wydać na duet Van Persie - Suarez nawet 50 milionów funtów. BBC twierdzi, że Suarez mógłby odejść z Liverpoolu za około 28 milionów.