Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Robin van Persie blisko Manchesteru City?

Angielskie media spekulują, że dni Robina van Persie w Arsenalu Londyn są policzone. Holenderski napastnik podobno szukał ostatnio domu pod Manchesterem i jest bliski podpisania kontraktu z City.
Kontrakt van Persiego z Arsenalem wygasa za rok. Arsene Wenger od kilku miesięcy mówi, że nie sprzeda holenderskiego napastnika pod żadnym pozorem, wydaje się jednak, że dni Holendra na Emirates powoli się kończą. O bramkostrzelnego napastnika walczą największe kluby Europy - najpoważniejsza wydaje się jednak propozycja mistrzów Anglii - Manchesteru City.

Van Persie chyba również nie ma wątpliwości - brytyjski Telegraph donosi, że szukał ostatnio domu w dzielnicy Cheshire, pod Manchesterem.

Dla City to niepowtarzalna okazja - angielskie media uważają, że cena za Holendra nie będzie zbyt wygórowana - za rok Van Persie mógłby odejść z Arsenalu za darmo, dlatego dziś kosztuje "tylko" 20 milionów funtów. Pytanie, jak na propozycję mistrzów Anglii zareagują inni zainteresowani transferem - Chelsea i Liverpool, które mogą podbić cenę.

W ostatnim sezonie Van Persie został królem strzelców Premier League z 30 bramkami na koncie. To głównie dzięki jego trafienium Arsenal zakończył słabo rozpoczęty sezon na trzecim miejscu.