Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Chińczycy oferują Drogbie rekordowe zarobki

200 tysięcy funtów tygodniowo - tyle zarobi Didier Drogba, jeśli zgodzi się na propozycję Shanghai Shuenhua. Lukratywny kontrakt sprawiłby, że były napastnik Chelsea stałby się najlepiej opłacanym zawodnikiem w Chinach.
Według doniesień medialnych Drogba dołączy do klubu chińskiej Super League już w tym tygodniu. 34-latek jest wolnym zawodnikiem, ponieważ wraz z końcem sezonu wygasła jego umowa z Chelsea, z którą wygrał w maju Ligę Mistrzów.

Według "Oriental Morning Post" przedstawiciele Drogby osiągnęli już wstępne porozumienie z chińskim klubem w sprawie 2,5-rocznego kontraktu.

Zarobki zaproponowane Drogbie przewyższają wynagrodzenie dotychczasowego rekordzisty Nicolasa Anelki, który otrzymuje od Shenhui 200 tysięcy euro tygodniowo.

Jeśli Drogba sfinalizuje transfer do Chin, do jego obowiązków dołączy również reprezentowanie firmy The9, która stworzyła popularną grę internetową i jest głównym inwestorem klubu Shenhua. Anelka za podobną pracę otrzymał od prezesa Zhu Juna 3,4 miliona dolarów.

Zakontraktowanie Drogby może też oznaczać, że Shuenhua zaangażuje się w projekty dobroczynne prowadzone przez reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej. Były napastnik Chelsea prowadzi własną fundację, która zajmuje się zdrowiem i edukacją mieszkańców Afryki. Obecnie Drogba buduje w rodzinnym Wybrzeżu Kości Słoniowej własny szpital.

Pomimo sprowadzenia Nicolasa Anelki Shanghai Shenhua zajmuje 12 miejsce w liczącej 16 zespołów tabeli Super League. Nie pomogło też zatrudnienie Jeana Tigany na stanowisku trenera - ze względu na złe wyniki były piłkarz m.in. Lyonu i Bordeaux oraz trener m.in. Lyonu, Monaco, Fulham i Besiktasu został zwolniony i zastąpiony przez byłego selekcjonera reprezentacji Argentyny, Sergio Batistę.

Manchester United ? zagra w RPA