Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Thierry Henry oficjalnie piłkarzem Arsenalu

W piątek oficjalna strona internetowa Arsenalu podała, że Thierry Henry podpisał krótkoterminową umowę z klubem z The Emirates. Francuz będzie występował w Arsenalu w styczniu i w lutym. Potem wróci do New York Red Bulls. MLS startuje 10 marca.
Thierry Henry to najlepszy strzelec w historii "Kanonierów". Występujący w barwach New York Red Bulls 34-letni Henry trenuje z Arsenalem Londyn od zakończenia sezonu w MLS.

W przyszłym miesiącu Arsenal zostanie pozbawiony dwóch piłkarzy ofensywnych. Marouane Chamakh i Gervinho udadzą się na Puchar Narodów Afryki, który w 2012 roku odbędzie się w Gabonie i Gwinei Równikowej. W tej sytuacji Wenger do ataku wstawiać będzie mógł wyłącznie Robina van Persiego bądź Park Chu-younga. Thierry Henry jest więc realnym wzmocnieniem zespołu i może liczyć na regularne występy, zwłaszcza, że Koreańczyk jeszcze w Premier League nawet nie zadebiutował.

Thierry Henry przeszedł do Arsenalu w 1999 roku. W barwach Kanonierów zagrał 370 razy, strzelił 226 goli. W 2007 roku Francuz przeszedł do Barcelony. Od 2010 roku Henry jest graczem New York Red Bulls.