Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Arsenal i Liverpool ścigają się po Luuka de Jonga z Twente

21-letni Luuk de Jong z FC Twente, o którego snajperskiej skuteczności przekonała się także Wisła Kraków w meczu Ligi Europejskiej jest łakomym kąskiem transferowym dla klubów z Prmeier League. Najbliższy zakupu młodego napastnika jest Arsenal, ale Liverpool również nie traci nadziei na sięgnięcie Holendra na Anfield.
Luuk de Jong zachwycił w tym sezonie całą Holandię, a także Europę - w ubiegłym sezonie zdobył dla Twente w lidze dwanaście goli, w tym już osiem. Skauci z całego świata obserwują go niemal na każdym meczu, a klub, który początkowo był chętny sprzedać go za 6 milionów funtów podniósł cenę do 8 milionów i może podnieść ją jeszcze wyżej, jeżeli zainteresowanie de Jongiem będzie tak duże.

Skauci Wengera oglądali de Jonga w meczu Twente z Utrechtem, i chociaż nie jest jeszcze rozstrzygnięte czy Arsenal dokona jakichkolwiek wzmocnień w zimowym okienku transferowym, to właśnie klub z Londynu wydaje się być najbliżej pozyskania Holendra. Londyn od Liverpoolu preferowałby bowiem sam zainteresowany.

Tymczasem w jednym z wywiadów francuski szkoleniowiec Kanonierów oświadczył, że gdyby miał pieniądze, wydałby je na Neymara, ponieważ jednak ich nie ma, nie wiadomo czy w ogóle zakupi kogoś tej zimy.

Więcej o: