Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Działacze Lille w pogoni za Chu Young Parkiem

Kapitan reprezentacji Korei Południowej, który był w Lille na testach medycznych, w ostatniej chwili zmienił zdanie i podpisał kontrakt z Arsenalem. Gdy działacze francuskiego klubu pojechali po Chu Young Parka do hotelu, aby zabrać go do centrum treningowego mistrza Francji, zastali pusty pokój. Udali się więc w pogoń za piłkarzem, aby przekonać go, żeby został we Francji.
- Jesteśmy zaskoczeni tym zachowaniem, ujmującym wszelkim standardom postępowania - powiedział dzień po zdarzeniu dziennikowi L'Equipe prezes Lille, Michele Seydoux.

To właśnie Seydoux, gdy działacze odkryli przykrą niespodziankę, zarządził w trybie natychmiastowym podróż na lotnisko. Do portu lotniczego dotarli jednak za późno. Chu Young Park zdążył odlecieć do Londynu. Arsenal kupił kapitana reprezentacji Korei Płd. za 3 miliony euro.

- Dla kogoś, kto zawsze dużo mówi o moralności, Arsene Wenger godząc się na ten transfer, pokazał brak klasy - nie krył oburzenia prezes mistrza Francji.

Chu Young Park występował do końca zeszłego sezonu w barwach AS Monaco. W 91 meczach strzelił 25 bramek. Na Emirates Stadium zagra z numerem 9.

Jeleń w Lille

Po dwóch miesiącach bezrobocia 28-krotny reprezentant Polski znalazł klub, i to lepszy niż Auxerre. Jeleń zostanie piłkarzem drużyny mistrza Francji, która w poprzednim sezonie sięgnęła także po krajowy puchar, będzie grać kolejny sezon w Lidze Mistrzów, a od przyszłej rundy wystąpi na jednym z najbardziej nowoczesnych stadionów we Francji - Grand Stade Métropole mogącym pomieścić 50 tysięcy widzów.

Nowy nabytek Arsenalu Chu Young Park ?