Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga rosyjska. Andżi Machaczkała potwierdza: Kupiliśmy Samuela Eto'o

Rosyjski klub potwierdził porozumienie z Interem Mediolan w sprawie transferu kameruńskiego napastnika Samuela Eto'o. Stanie się najlepiej zarabiającym piłkarzem świata z kontraktem wartym ok. 15-20 mln euro rocznie.
"Dziś Andżi i Inter osiągnęły porozumienie w sprawie transferu. Suma transferu satysfakcjonuje obie strony" - można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez rosyjski klub. W środę 30-letni napastnik przejdzie testy medyczne i podpisze trzyletni kontrakt, który uczyni go najlepiej zarabiającym piłkarzem świata.Nie ujawniono sumy transferu, ale według włoskich mediów wynosi ona 20-30 mln euro. - Takiej oferty się nie odrzuca - powiedział kilka dni temu w rozmowie z "La Gazzetta Dello Sport" prezes Interu Massimo Moratti.

Rosyjski klub ze stolicy położonego na Kaukazie Dagestanu jest własnością potentata paliwowego Sulejmana Kerimowa. W najnowszym zestawieniu magazynu Forbes Kerimow jest sklasyfikowany na 118. miejscu. Jego majątek - 7,8 mld dolarów - jest porównywalny z majątkiem włoskiego premiera Silvio Berlusconiego i jego rodziny.

Massimo Moratti: ? Takiej oferty się nie odrzuca