Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Chamakh ma pomysł na następcę Fabregasa

Marouane Chamakh nakłania menedżera Arsenalu, Arsene'a Wengera, by zainteresował się Yoannem Gourcuffem z Lyonu. Gourcuff jest według Chamakha idealnym następcą Ceska Fabregasa, który ma odejść do Barcelony.
Chamakh i Gourcuff grali razem w barwach Bordeaux. Obaj piłkarze stworzyli duet, który poprowadził drużynę do mistrzostwa Francji i Pucharu Francji w 2009 roku. Gdy Arsenal podpisał kontrakt z Chamakhiem, Gourcuffa kupił Olympique Lyon.

- Gdybym mógł kogoś zarekomendować Wengerowi, byłby to Yoann. Oczywiście wszystko zależy od menedżera - powiedział Chamakh w wywiadzie z "L'Equipe TV".

Fabregas do Barcelony - kwestia godzin?

Głównym celem Wengera w razie odejścia Fabregasa jest jednak Juan Mata z Valencii. Przenosiny Fabregasa według katalońskiego "Sportu" są kwestią godzin, ale to nie pierwszy raz, gdy gazeta informuje o tym transferze w ten sposób.

Garść informacji podał też wiarygodny dziennikarz Guillem Balague, według którego Arsenal zgodził się obniżyć swoje żądania transferowe, dzięki czemu negocjacje są bardziej zaawansowane niż dotychczas.