Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oto nowa siedziba PZPN. W pobliżu Świątyni Opatrzności

Wiadomo już kto i gdzie wybuduje nowa siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej. Biurowiec niedaleko Świątyni Opatrzności Bożej postawi Warbud.
Zarząd PZPN podjął decyzję o wyborze generalnego wykonawcy nowej siedziby PZPN w formule "zaprojektuj i wybuduj". Biurowiec klasy A z wielostanowiskowym garażem podziemnym zostanie wybudowany przez firmę Warbud. Budynek powstanie na podstawie projektu architektonicznego opracowanego przez KONIOR STUDIO, na działce o powierzchni 2,5 tys. mkw w Wilanowie przy zbiegu ulic Sobieskiego i al. Wilanowskiej. Ten rejon jeszcze kilkanaście lat temu nazywany pogardliwie "zatoką czerwonych świń", bo mieszkało tam wielu komunistycznych i postkomunistycznych notabli m.in. Leszek Miller, Jerzy Jaskiernia, Aleksander Kwaśniewski czy Jerzy Szmajdziński.

PZPN udostępnił też pierwszą wizualizację koncepcji biurowca. Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka PZPN, powiedziała nam że za wcześnie, aby mówić o terminach zakończenia inwestycji. Zastrzega też, żeby ostateczny projekt może różnić się od wizualizacji, bo będzie jeszcze poprawiany, aby jak najlepiej odpowiadał potrzebom piłkarskiej centrali. Olejkowska nie chce też podać kwoty kontraktu z Warbudem, zasłaniając się tajemnicą handlową.

W ogłoszonym w październiku przetargu na budowę siedziby startowało 13 firm. Zarząd wybierał ostatecznie z pięciu rekomendacji.

Po wyprowadzce ze słynnej kamienicy przy ul. Miodowej PZPN przeniósł się do tymczasowej siedziby w biurowcu przy u. Bitwy Warszawskiej na Ochocie. Przez pewien czas władze związku rozmawiały o ewentualnym przeniesieniu centrali do biurowej części Stadionu Narodowego, ale ostatecznie nie doszło do porozumienia.