Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PZPN. Grzegorz Lato otrzyma milion euro premii za Euro 2012?

PRZEGLĄD PRASY: Grzegorz Lato za wszelką cenę będzie walczył o posadę prezesa PZPN na kolejną kadencję. Powód? Dobre zarobki i wizja ogromnej premii za Euro 2012. Jak informuje "Polska The Times", może ona wynieść nawet milion euro.
Dziennik "Polska The Times" informuje, że pozycja Grzegorza Lato na stanowisku prezesa PZPN jest właściwie niezagrożona. - Świetną kandydaturę stanowi Zbigniew Boniek. Problem w tym, że jest niewybieralny - tłumaczy informator dziennika.

Kolejną wartościową kandydaturę stanowić może Michał Listkiewicz. - Nie jest tajemnicą, że poprzedni prezes Michał Listkiewicz przebiera nogami i chciałby wrócić. Prowadzi rozmowy z działaczami i jako jedyny człowiek z wewnątrz byłby w stanie stworzyć sensowną opozycję - da się usłyszeć w PZPN.

Jak udało się ustalić, miesięczna pensja Grzegorza Lato z tytułu pełnienia funkcji prezesa spółki Euro 2012 wynosi 30 tysięcy euro. Dodatkowo za każdy miesiąc dowodzenia PZPN-em na konto prezesa wpływa 50 tysięcy złotych. Według "Polska The Times", Lato może spodziewać się także godziwej premii za Euro 2012. Może ona wynieść nawet milion euro.

Niewykluczone, że Lato zdecyduje się na przeprowadzenie przedterminowych wyborów jeszcze przed Euro 2012. Wygrana miałaby mu zapewnić posadę na okres po imprezie. Jeżeli bowiem reprezentacja Polski poniesie podczas Euro klęskę, pozycja prezesa może znacznie się osłabić.

Pomysł przedterminowych wyborów podsunął podobno szef ukraińskiej federacji, Hrihorij Surkis. Tuż po wywalczeniu dla Polski i Ukrainy organizacji Euro 2012, Surkis postąpił podobnie.

- Wolałbym usłyszeć "Mam cię k...a dość" - twierdzi Michał Żewłakow?