Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek ponownie wybrany prezesem PZPN. Wojciechowski: To jest farsa

Na Walnym Zgromadzeniu PZPN, które miało miejsce w piątek w hotelu Sofitel Victoria, Zbigniew Boniek został wybrany prezesem Związku na kolejną kadencję. Józef Wojciechowski opuścił salę obrad przed głosowaniem delegatów.
Niespodzianki nie było. Dotychczasowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej będzie pełnił tę funkcję przez następne cztery lata. Na Bońka głos oddało 99 delegatów, a na jego kontrkandydata, Józefa Wojciechowskiego, zaledwie 16.

Były szef Polonii Warszawa podczas głosowania nie przebywał na sali. Opuścił ją dwie godziny wcześniej, gdy upadł wniosek o zmianę metody głosowania z elektronicznej na tradycyjną, przy pomocy urn. - To jest farsa. Wielu delegatów jest bojaźliwych. W tej formule, elektronicznej, ja uczestniczył nie będę. Ani teraz, ani nigdy. Chodziło o fair play. Nawet kupiliśmy urnę, mamy kotarę. Można było zrobić to głosowanie w sposób oczywisty - mówił Wojciechowski zaraz po opuszczeniu sali.

Działacz już wcześniej zapowiadał, że jeśli głosowanie odbędzie się z użyciem tzw. maszynek, nie zamierza być tego świadkiem. Jego zdaniem taki sposób oddawania głosów nie jest tajny, czego wymaga statut Związku. - Skonsultuję ze swoimi prawnikami, czy nie będziemy zaskarżać wyników wyborów - zapowiedział Wojciechowski.- Chciałem wszystkim podziękować. Przykro mi, że taka sytuacja zaszła. To tak, jak ktoś mówi słabemu piłkarzowi, że potrafi grać w piłkę. Szkoda mi Józefa Wojciechowskiego, bo to fajny człowiek, kiedyś z nim współpracowałem. Jednak otoczyli go ludzie, którzy mu coś wmówili - powiedział zaraz po wyborze na kolejna kadencję Boniek.

- Ten wynik to pokazanie, że piłka nożna jest scalona. Zapewniam: cztery lata temu dostałem 60 głosów, byli inni kandydaci. Powiedziałem wtedy, że zapominamy i robimy polską piłkę. Tym szesnastu mówię teraz, że od jutra o tym zapominam i robimy polską piłkę - dodał nowy-stary prezes PZPN.

W piątek delegaci wybrali również pozostałe 17 osób, które będą zasiadać w zarządzie Związku. Znaleźli się wśród nich m.in. byli reprezentanci Polski, Radosław Michalski i Paweł Wojtala. Poniżej nazwiska wszystkich członków nowego zarządu.

Prezes: Zbigniew Boniek

Wiceprezes ds. organizacyjno-finansowych: Eugeniusz Nowak

Wiceprezes ds. szkolenia: Marek Koźmiński

Wiceprezes ds. zagranicznych: Andrzej Padewski

Wiceprezes ds. futbolu profesjonalnego: Cezary Kulesza

Wiceprezes ds. piłkarstwa amatorskiego: Jan Bednarek

Członkowie zarządu: reprezentant klubów ekstraklasy -Jakub Tabisz, reprezentant klubów 1. ligi - Martyna Pajączek, a także Radosław Michalski, Wojciech Cygan, Zdzisław Łazarczyk, Adam Kaźmierczak, Henryk Kula, Mirosław Malinowski, Zbigniew Bartnik, Ryszard Niemiec, Paweł Wojtala i Artur Kapelko

Ranking polskich stadionów piłkarskich