Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PZPN. Duże zmiany w Związku. Nowy sekretarz zaoszczędził 25 mln zł

Zaczynają być widoczne pierwsze zmiany po zmianie władz w Polskim Związku Piłki Nożnej. Tym samym spełniają się zapowiedzi Zbigniewa Bońka, który już na początku kadencji zapowiadał spore oszczędności. Nowy sekretarz związku, Maciej Sawicki zdążył już zaoszczędzić 25 mln zł - czytamy w ?Fakcie?
Nowy sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki z tygodnia na tydzień walczy o poprawę wizerunku Związku. Mimo że reprezentacja wciąż nie zachwyca, działania nowych władz PZPN sprawiają, że jego sytuacja coraz bardziej się poprawia. Jak czytamy w czwartkowym "Fakcie" », nowemu sekretarzowi udało się zaoszczędzić nawet 25 mln zł.

Maciej Sawicki to zupełnie nowy człowiek w środowisku PZPN. Jego poprzednicy, Zdzisław Kręcina i Waldemar Baryło nie tylko wpędzili Związek w spore kłopoty finansowe, ale i mocno nadszarpnęli wizerunek stanowiska sekretarza generalnego. - Kiedy w październiku prezes PZPN Zbigniew Boniek (57 l.) nominował na sekretarza generalnego Macieja Sawickiego (34 l.), wielu pukało się w głowę. Kim jest człowiek, którego w środowisku piłkarskim tylko nieliczni pamiętają z boiska? Ruch "Zibiego" okazał się jednak strzałem w dziesiątkę! Po kilku miesiącach dzięki nowemu modelowi zarządzania piłkarska centrala zaoszczędziła grube miliony - czytamy w "Fakcie".

Sawicki zaoszczędził niemal na wszystkim. 1,5 mln zł to efekt podpisania umowy z nowym przewoźnikiem, biurami podróży i hotelami. 250 tys. zł PZPN zyskuje też dzięki rewolucji przy sprzedaży biletów. - Dziś pracownicy PZPN dostają 2 bilety na każdy mecz kadry, a kolejne 2 mogą dokupić. Gdy rządził Grzegorz Lato, jego współpracownicy nie mieli ograniczeń przy wykupywaniu biletów.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku »

- Blisko 40 osób straciło pracę, pojawiło się też wiele nowych twarzy. Postawiono na młodość i jakość. Tylko tym ruchem PZPN zostawił w kasie 100 tys. zł miesięcznie. A to był tylko wierzchołek góry lodowej - czytamy dalej.

Z wyliczeń gazety wynika, że od kiedy Sawicki został nowym sekretarzem łącznie zaoszczędził 25 mln zł. - Praca Sawickiego w PZPN dopiero się zaczyna. Po gruntownym sprzątaniu wspólnie z Bońkiem zaczynają realizować swoje pomysły. Mają ambitne plany. Ma być tylko lepiej. A może inaczej - po prostu normalnie - pisze dziennikarz "Faktu".

Więcej o:
Komentarze (54)
PZPN. Duże zmiany w Związku. Nowy sekretarz zaoszczędził 25 mln zł
Zaloguj się
 • vankon

  Oceniono 278 razy 260

  Jedno jest PEWNE NA 100% Tak źle z PZPN jak za czasów Laty niebyło NIGDY i miejmy nadzieje że juz nigdy więcej nie będzie !!!! Był wyjątkowo argancki i po prostu nieudolny !!! jako prezes związku. Człowiek kompletnie nieodpowiedzni !!! nie zasługujący na to stanowisko !!! a taka piękna kariera piłkarska za nim !!! Szkoda bo już teraz to mało kto będzie o tym pamiętał ( szczególnie młodsze pokolenie) Wszyscy teraz pamiętają go tylko jako człowieka odpowiedzialnego za upadek wizerunkowy PZPN !!!! i całej polskiej piłki w ostatnich latach

 • goffer_pl

  Oceniono 253 razy 225

  Gdyby Boniek przejął rządy w Polsce to jeszcze by się okazało, że budżecie nie ma deficytu.
  Skończyły by się milionowe wynagrodzenia i jeszcze większe odprawy. Albo kontrakty tak utopijne, że niikt nie wie na co dokładnie są.

 • syngefco

  Oceniono 207 razy 189

  SEKRETARZA PZPN NA MINISTRA FINANSÓW, SKARBU I NA PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • plplplpl79

  Oceniono 69 razy 55

  " Kiedy w październiku prezes PZPN Zbigniew Boniek (57 l.) nominował na sekretarza generalnego Macieja Sawickiego (34 l.), wielu pukało się w głowę. Kim jest człowiek, którego w środowisku piłkarskim tylko nieliczni pamiętają z boiska"
  Pukali się,kto? Banda idiotów ,którzy myślą że jeżeli to jest organizacja sportowa to muszą w niej na najwyższych stanowiskach zasiadać sportowcy????
  To miejsca są przeznaczone dla menadżerów, ludzi potrafiących zarządzać zasobem ludzkim i materialnym,a nie byłych gwiazd sportu nie mającym bladego pojęcia o tym co robią.
  Ps. Te 25 ml. to lekka przesada:)

 • fijal89

  Oceniono 43 razy 37

  Duże zmiany w Związku. Nowy sekretarz zaoszczędził 25 mln zł
  ...
  Maciej Sawicki zdążył już zaoszczędzić 25 mln zł - czytamy w "Fakcie"
  ...
  Jak czytamy w czwartkowym "Fakcie" », nowemu sekretarzowi udało się zaoszczędzić nawet 25 mln zł.
  ...
  Z wyliczeń gazety wynika, że od kiedy Sawicki został nowym sekretarzem łącznie zaoszczędził 25 mln zł.
  ...
  k***a kto to pisał !

 • signal

  Oceniono 66 razy 36

  niech zniosą opłaty za sędziów w II lidze to pomoże biednym klubom

 • kusy123456789

  Oceniono 20 razy 12

  "zmiany po zmianie" hej gimbusie ogarnij sie

 • 4we

  Oceniono 43 razy 7

  ja kończyłem mat-fiz i z tego artykułu to niby gdzie te 25 mln zaoszczędzone bo ja nie widzę tego , bełkot

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX