Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wybory prezesa PZPN. Próbują pozbyć się Bońka

PRZEGLĄD PRASY. Będące członkiem PZPN Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej zamówiło ekspertyzę, z której wynika, że Zbigniew Boniek nie ma prawa ubiegać się o stanowisko prezesa PZPN - donosi ?Fakt?.
Kierownik Katedry Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Maciej Kaliński, twierdzi, że Boniek - zgodnie ze statutem PZPN - nie ma prawa ubiegać się o stanowisko prezesa - donosi "Fakt".

Zdaniem Kalińskiego "pojęcie zamieszkiwania na stałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (...) należy definiować jako konieczność rzeczywistego i długotrwałego przebywania danej osoby fizycznej w konkretnej miejscowości znajdującej się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z zamiarem stałego pobytu uzewnętrznionym koncentracją w tej miejscowości swoich spraw życiowych (osobistych i majątkowych)", a tak nie jest w przypadku Bońka, który - choć zameldowany w Bydgoszczy - mieszka w Rzymie.

Podpis pod dokumentem wzywającym do przeprowadzenia ekspertyzy złożyli Mirosław Jabłoński i Edward Klejndinst. Do zarządu stowarzyszenia należą też Mieczysław Broniszewski, Henryk Kasperczak, Stefan Majewski, Władysław Stachurski, Dariusz Śledziewski i Jan Urban.