Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Biszof, a nie Koźmiński na wiceprezesa PZPN

Nie Marek Koźmiński, a Bogusław Biszof jest kandydatem Ekstraklasy na stanowisko wiceprezesa PZPN ds. piłki profesjonalnej. Spółka rekomendować będzie również, by do zarządu wszedł Marcin Animucki, I liga wystawiła swojego szefa - Michała Listkiewicza.
W poniedziałek informowaliśmy, że niemal pewna jest kandydatura Koźmińskiego. Przedstawiciele klubów, którzy obradują już drugi dzień pod Warszawą, nieoczekiwanie zmieniły jednak front i nie dały poparcia byłemu reprezentantowi Polski. Najbardziej przeciwni tej kandydaturze były śląskie kluby, a to przecież Górnikowi Zabrze Koźmiński szefował przez kilka lat.

Wobec tego ustalono, że wspólnym kandydatem na wiceprezesa PZPN będzie Bogusław Biszof, od niedawna szef Ekstraklasy. Oficjalnie pełni tę funkcję dopiero od 1 września, ale już w lipcu powierzono mu to stanowisko. Wcześniej zajmował się biznesem, związany był także z żużlem.

Ekstraklasa chce wymóc na nowym prezesie PZPN jeszcze jedno miejsce w zarządzie i wskazuje kolejnego kandydata. Będzie nim Marcin Animucki, związany w ostatnich latach z Widzewem.

Szef I ligi, Michał Listkiewicz, przy aprobacie klubów tego szczebla rozgrywek, postawił na siebie jako kandydata do zarządu PZPN. Marzy mu się jednak stanowisko wiceprezesa ds. zagranicznych.

Sportfive wznowiła negocjacje z TVP ws. transmisji ?