Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lato będzie kandydował na prezesa PZPN. Znów

Grzegorz Lato, prezes PZPN, będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisko szefa Związku. - Powiem Panu tak, nigdy nie oddałem meczu walkowerem, nie uciekłem także z bramki jak niektórzy - powiedział telewizji TVN 24, odnosząc się do Jana Tomaszewskiego, który wielokrotnie go krytykował. Lato podkreślił, że Związek pod jego kierownictwem świetnie zorganizował Euro 2012.
- Nigdy nie powiedziałem, że podam się do dymisji, wielokrotnie podkreślałem jednak, że ostateczną decyzję podejmę po finałach mistrzostw Europy. Mistrzostwa się zakończyły, zostaliśmy bardzo wysoko ocenieni przez szefa UEFA Michela Platiniego. Wszyscy możemy być dumni z organizacji imprezy w Polsce - powiedział Grzegorz Lato.

Lato zapytany przez dziennikarzy tuż p ogłoszeniu decyzji odparł: - ja nie uciekam z bramki jak niektórzy, nie oddałem żadnego meczu walkowerem, powiem panu że byłem napastnikiem. Dalej już w przesłanym redakcjom oświadczeniu wyłuszczał: - Zabrakło jedynie wyniku sportowego, przez pryzmat którego wiele osób ocenia moją pracę i uważa, że od niego powinna zależeć moja decyzja. Wierzę, że ten zespół [piłkarska kadra] może powalczyć o awans do finałów MŚ - twierdzi prezes PZPN.

- Zdecydowałem się kandydować, ponieważ uważam, że zachowanie ciągłości działań dobrze wpłynie na PZPN. PZPN jako jeden z nielicznych związków sportowych jest w dobrej kondycji i ma ustabilizowaną sytuację finansową. Wiem jednak, że wiele spraw wymaga natychmiastowej poprawy. Jako piłkarz nigdy nie oddałem żadnego meczu walkowerem, jeśli odejdę ze związku to tylko po przegranej z takim przeciwnikiem, który lepiej ode mnie zadba o rozwój piłki nożnej w Polsce - podsumował prezes PZPN.

Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów PZPN, na którym wybrany zostanie nowy prezes, odbędzie się 26 października 2012 r. w hotelu Sheraton w Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (210)
Lato będzie kandydował na prezesa PZPN. Znów
Zaloguj się
 • kijanamarines

  Oceniono 66 razy 66

  Co za sku......l zakłamany ze swoich obietnic nie zrealizował nic ..Niech Ministerstwo zrobi coś z tym głąbem i tak polskie kluby długo w pucharach nie pograją !!!

 • rumcajs.gmbh

  Oceniono 63 razy 59

  Grzegorz Lato. Człowiek który nawet własne słowa ma za nic. Mam nadzieję że zgnijesz w pierdlu za wszystkie przekręty. Szkoda że sukces sportowy roztrwoniłeś jako przyspawane do koryta prosie.

 • kace1964

  Oceniono 56 razy 52

  Szmaciarzu nie porownuj siebie jako pilkarza do siebie jako prezesa bo to dwa inne swiaty. Myslalem ze co za duzo to i swinia nie zje...

 • mistrzeuro2012

  Oceniono 51 razy 49

  Świni od koryta nie odsuniesz!LATO to parch niesłowny, kłamliwy, knur

 • krzysiek_aleks

  Oceniono 50 razy 48

  Widocznie temu Panu brakuje honoru...

 • dolpanza

  Oceniono 47 razy 45

  "Nigdy nie powiedziałem, że podam się do dymisji"
  Powiedziałeś.

 • przeplot

  Oceniono 43 razy 39

  "Zdecydowałem się kandydować, ponieważ uważam, że zachowanie ciągłości działań dobrze wpłynie na PZPN."

  Czy ktokolwiek widział, aby zaawansowany nowotwór sam się 'usunął"? Po prostu trzeba mu w tym pomóc.

 • codzien

  Oceniono 37 razy 35

  To było do przewidzenia. Lato , wbrew temu co mówił, jest przyspawany do stołka. Pazerna menda nadal będzie żarła z koryta za darmo.

 • remo29

  Oceniono 36 razy 32

  Biedny Grzesio... Już myślał, że uda się na zasłużoną emeryturę, a tu jeb! - nie chce, ale musi. Grzesiu! Trzymaj się jakoś! Wątrobę da się przeszczepić, głowa do góry, dasz radę!
  --
  parada karzełków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX