Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kręcina formalnie jest wciąż sekretarzem generalnym PZPN

PRZEGLĄD PRASY. Jak donosi ?Super Express? Zdzisław Kręcina wysłał do PZPN-u pismo wraz z opinią prawnika, który twierdzi że listopadowe odwołanie sekretarza generalnego było niezgodne ze statutem związku. Jeden z członków zarządu przyznaje się do błędu, który może kosztować piłkarską centralę ponad pół miliona złotych!
Przypomnijmy, że pod koniec listopada ujawniono taśmy, z których wynikało że doszło do korupcji przy przetargu na budowę nowej siedziby PZPN. Zarząd związku odwołał wówczas ze stanowiska Kręcinę, jednak jak się okazuje zrobił to niezgodnie ze swoim statutem.

Jeden z jego artykułów mówi bowiem, że aby głosowanie było ważne, musi powstać komisja skrutacyjna złożona z trzech osób wybranych w głosowaniu jawnym. Taka komisja nie powstała przed odwołaniem Kręciny, a głosy liczył jeden z członków zarządu Janusz Hańderek. Oznacza to, że Kręcina został odwołany bezprawnie, a więc formalnie wciąż jest sekretarzem.

Kręcina wysłał w ostatnich dniach do PZPN-u pismo podparte opinią profesora prawa Huberta Izdebskiego. Tymczasem członkowie zarządu próbują tłumaczyć się ze swojego błędu: - Z prawnego punktu widzenia było to przeoczenie z naszej strony - mówi jeden z nich prawnik Zbigniew Lach.

- Ale mam nadzieję, że jeśli Kręcina pójdzie do sądu, to porządny sędzia uzna, że komisją skrutacyjną był cały zarząd. On chce wrócić do PZPN, bo czuje, że ma poparcie Grzegorza Laty. Sam powiedział mi kiedyś, że poświęcił się, żeby d... Lacie uratować - mówi Lach na łamach "SE".

Aby Kręcina przestał być formalnie sekretarzem, głosowanie musi zostać powtórzone. A to oznacza, że okres wypowiedzenia jego kontraktu przedłuży się o rok. Będzie to kosztowało PZPN dodatkowo ponad pół miliona złotych.UEFA dopłaci Wrocławiowi do organizacji Euro 2012 »


Więcej o:
Komentarze (20)
Kręcina formalnie jest wciąż sekretarzem generalnym PZPN
Zaloguj się
 • waldi_46

  Oceniono 8 razy 8

  takie śmiecie bez honoru i ambicji to tylko w Polsce .

 • wiesiek12345

  Oceniono 10 razy 8

  Co za tłusty obłudny śmierdziel, nie dość że nagrania ewidentnie pokazują "wałki przy przetargach" to ta tłusta ku...rwa jeszcze chce skubnąć korytko, wyrwać chwasta, wsadzić do więzienia i pozbawić praw publicznych.

 • Gość: rzywwy

  Oceniono 7 razy 7

  Czy "Kręcina" to stanowisko w PZPN, które zajmował pan Zbigniew?? ;)

 • kurzyrozumek

  Oceniono 7 razy 7

  Sport jest piękny , zdrowy, widowiskowy.
  To co mendy z PZPN zrobiły z polskiej piłki nożnej przerasta wszelkie granice tolerancji. Dlaczego Ministerstwo Sportu, Rząd, prokuratura tolerują malwersacje, przekręty sobiepaństwo działaczy sportowych?
  Związki sportowe powołane były dla zawodników, teraz są dla działaczy i rzeszy trenerów. Wydoić państwową kasę, bo sportu i tak nie ma.
  Uboższa część społeczeństwa może o uprawianiu sportu tylko pomarzyć. Sport w Polsce jest elitarny. Zawodnicy od najmłodszych lat opłacają trenerów i wyjazdy na zawody, Do czego im są potrzebni działacze potrafiący przepuszczać milionowe dotacje do własnych kieszeni. Rozwiązać ministerstwo sportu i związki sportowe, których działanie w obecnej formie jest aspołeczne i częstokroć kwalifikujące się pod prokuratora.
  Niemcy nie mają ministra sportu, ani ministra od Euro, a sport u nich kwitnie.

 • jes-ter

  Oceniono 7 razy 7

  Lato z Kręciną razem to ukartowali że ten go zwolni (aby uspokoić opinię publiczną) ale zrobi to niezgodnie ze statutem, co pozwoli Kręcinie wrócić. Chyba że to bezdenna głupota zarządu który nie zna swojego statutu.

 • Gość: genek

  Oceniono 7 razy 7

  I tak sk-syny ciagna ogromne pobliczne (czyli nasze, znaszych podatkow) pieniadze. I jeszcze mają beczke, ze zgodnie z prawe.

  Is-syn sie smieje Tobie i mi w oczy i kroi Cie na miliony. A prawnicy ciagna cwiartke doli i... fajnie jest. Zgodnie z prawem.

  A ja lubie historie. I jak Hammurabi upierdzielalbym takim kanciarzom prawa dlon.

 • maquis.drake

  Oceniono 5 razy 5

  Mafia 2: Powrót Kreta.

 • redlumek

  Oceniono 5 razy 5

  mam nadzieje za to zarząd zrzuci się mu na pensje

 • judas1

  Oceniono 5 razy 5

  A Kręcina kręci dalej....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX