Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PZPN. Zdzisław Kręcina będzie odbierał pensję do końca 2012 roku. Prawie 0,5 mln zł.

PRZEGLĄD PRASY: Wbrew wcześniejszym informacjom, Zdzisław Kręcina będzie pobierał pensję sekretarza generalnego PZPN do końca 2012 r. W jego umowie zapisano 12-miesięczne wypowiedzenie, liczone z początkiem nowego roku kalendarzowego.
Wcześniej PZPN oficjalnie informował, że Kręcina po dymisji w związku z aferą taśmową   nie może liczyć na żadne odszkodowanie. Kręcina miał dostać jedynie kwotę wypowiedzenia zapisaną w kontrakcie.

"Przegląd Sportowy"   dotarł jednak do odpowiednich zapisów w umowie Kręciny, podpisanej jeszcze przez Michała Listkiewicza (i niezmodyfikowanej później przez Grzegorza Latę).

Skoro Kręcina stracił pracę w listopadzie, dostanie więc pensję za kolejne 13 miesięcy - wypowiedzenie liczone przez 12 miesięcy od rozpoczęcia bieżącego roku. Można uznać, że Kręcina stracił pracę dość pechowo - wolałby pewnie zostać zdymisjonowany w tym miesiącu i zacząć liczyć swoje 12-miesięczne wypowiedzenie od stycznia przyszłego roku.

Miesięczna pensja sekretarza to 75 proc. pensji prezesa PZPN (50 tys. zł.). Kręcina po ustąpieniu ze stanowiska otrzyma więc jeszcze 13 x 37,5 tys. zł. - 487,5 tys. zł.