Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Listkiewicz wraca do gry

PRZEGLĄD PRASY. Michał Listkiewicz przed czterema laty przedłożył karierę w FIFA nad działalność w polskiej piłce. Były prezes PZPN może wrócić niedługo na szczyt związku. Na razie został szef szkolenia polskich sędziów, czyli numerem dwa w środowisku polskich arbitrów - pisze ?Przegląd Sportowy?.
Na stanowisko namaścił go następca Janusza Eksztajna - Zbiegniew Przemycki. Liczy on, że mając wsparcie tak mocnej osobowości jak Listkiewicz, łatwiej będzie mógł forsować wprowadzenie reform.

Swój interes ma też Michał Listkiwiecz. Jeżeli za jego kadencji poprawi się jakość sędziowania polskich arbitrów i dostaną więcej meczów w Europie, wzmocni się pozycja Listkiewicza przed jesiennymi wyborami władz PZPN. Bo, jak pisze " Przegląd Sportowy ", zamierza on do władz wrócić.

W wywiadach nowy szef szkolenia coraz częściej mówi, że znowu chciałby mieć wpływ na losy polskiej piłki, ale już niekoniecznie jako sam prezes. Dlatego w środowisku szuka koalicji.

- Chcę pomóc, bo się na tym znam. Stanowisko szefa przewodniczącego Centralnej komisji Szkoleniowej PZPN to dobre dla mnie zajęcie - powiedział sam zainteresowany.

Już niedługo poznamy nowego sekretarza generalnego PZPN  ?