Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PZPN wyjaśnia sprawę siedziby

- Mam nadzieję, że sprawę szybko oceni wolna od politycznych wpływów, niezależna prokuratura i działające na jej zlecenie służby, a moje nazwisko przestanie być szkalowane i wykorzystywane do zbijania kapitału politycznego - zapowiedział w przesłanym do mediów oświadczeniu prezes PZPN Grzegorz Lato. To odpowiedź na zarzuty dotyczące ewentualnej korupcji, przy budowie nowej siedziby związku.
Zarzuty wywołało upublicznienie w piątek taśm z nagraniami rozmów działaczy PZPN. Nowa minister sportu Joanna Mucha zwróciła się o wyjaśnienie sprawy do CBA i prokuratury, a także wysłała list do szefa UEFA Michela Platiniego.

"W odpowiedzi na pismo Pani Minister Sportu i Turystyki z 25 listopada 2011 r. PZPN przekazał dzisiaj kopie aktów notarialnych dokumentujących zawarcie umowy nabycia nieruchomości pod siedzibę PZPN przy al. Wilanowskiej w Warszawie, kopie dokumentów dotyczących stanu prawnego nieruchomości, a także kopie dokumentów dotyczących przygotowania transakcji, w tym w szczególności protokołów z prac powołanych w tym celu komisji oraz uchwał zarządu PZPN" czytamy w oświadczeniu przesłanym przez rzecznik związku Agnieszkę Olejkowską.

"Z inicjatywy prezesa Grzegorza Laty na środę zwołane zostało nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN, podczas którego zostaną podjęte decyzje wobec sekretarza generalnego PZPN Zdzisława Kręciny. Posiedzenie Zarządu odbędzie się o godz. 12 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej".

W środę posiedzenie zarządu PZPN ?