Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skazany za korupcję Janusz Wójcik koordynatorem w Szkole Piłkarskiej w Ulanowie

Skazany za ustawianie meczów były trener reprezentacji Polski Janusz Wójcik ma być koordynatorem w Szkole Piłkarskiej w Ulanowie. - Bardziej od przeszłości korupcyjnej pana Wójcika interesują mnie jego niepodważalne osiągnięcia naszej kadry pod jego wodzą. Dla wielu ludzi on jest fachowcem i w związku z tym padła propozycja, aby pomógł nam to zorganizować i stworzyć autorski program szkoleniowy - tłumaczy portalowi Sport.pl Janusz Bronkiewicz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego. Projekt będzie finansowany ze środków samorządowych.
Informację o zaangażowaniu Wójcika do licealnego programu na Podkarpaciu jako pierwsze podało "Echo Dnia". - Podjęliśmy decyzję, że będziemy rozwijać liceum ogólnokształcące w kierunku sportowym. Potrzebujemy stworzyć kadrę profesjonalistów - mówi Bronkiewicz.

Jak przypomina blog "Piłkarska mafia" Wójcik został zatrzymany w październiku 2008, a w lipcu 2010 oskarżony o korupcję. Były trener reprezentacji Polski miał postawionych 15 zarzutów w związku z korupcją w polskiej piłce. W 2014 roku Wójcik został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, grzywnę w wysokości 64 tysięcy 260 zł oraz dwuletni zakaz wykonywania zawodu trenera. W 2012 roku Komisja Dyscyplinarna PZPN zdyskwalifikowała go na cztery lata.

- Bardziej od przeszłości korupcyjnej pana Wójcika interesują mnie niepodważalne osiągnięcia naszej kadry pod jego wodzą. Dla wielu ludzi on jest fachowcem i w związku z tym padła propozycja, aby pomógł nam to zorganizować i stworzyć autorski program szkoleniowy. Nie będzie zaangażowany bezpośrednio i trenersko. Nie będzie prowadził treningów i nie będzie prowadził zajęć z etyki. Pomoże tylko w organizacji, bo się na tym zna i jest dla mnie w tej dziedzinie fachowcem - dodaje Bronkiewicz.

- Liceum jest prowadzone w formie stowarzyszenia i od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, jak pozyskiwać młodzież. Powstała idea liceum sportowego. Wiedział o tym pan Janusz Wójcik i sam zaoferował się, że może pomóc i za darmo przygotować program szkoleniowy, skoordynować to. Jego działalność oparta jest na dobrej woli. Żadna umowa nie była z nim podpisywana - tłumaczy.

Wkrótce ma też zostać ogłoszony konkurs na trenera. W piątek Wójcik ma wziąć udział w poświęconej powołaniu Szkoły Piłkarskiej konferencji prasowej razem ze starostą powiatu niżańskiego Robertem Bednarzem i burmistrzem Ulanowa Stanisławem Garbaczem.

Wisła Kraków zdementowała doniesienia, że będzie patronem szkoły.

Więcej o:
Komentarze (58)
Skazany za korupcję Janusz Wójcik koordynatorem w Szkole Piłkarskiej w Ulanowie
Zaloguj się
 • kanasta22

  Oceniono 54 razy 46

  Ruch w dobrą stronę! Może uda się ustawić mundial!

 • bonaventurajankanty

  Oceniono 35 razy 23

  Skandal!! Ludu Powiatu Niżańskiego to jawna kpina z was samych. Janusz Bronkiewicz - zapamiętajcie to nazwisko.

 • anomander

  Oceniono 39 razy 23

  Kuźwa, to chyba jakaś KPINA ?!?!?!

 • che.guevara

  Oceniono 25 razy 13

  A bandyci skazywani w katach 70ych i 80ych za zadymy rządzą dziś w Polityce i mass-mediach...

 • zalep

  Oceniono 21 razy 13

  Piłka nożna to jest ogromne pole do popisu w kwestii uczciwości. Najlepszym nauczycielem i wychowawcą będzie katecheta.

 • his_dudeness

  Oceniono 12 razy 12

  A co będzie, jeśli diagnozę postawi taką: "tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX