Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Afera korupcyjna. Rozpoczął się proces Łukasza Piszczka

PRZEGLĄD PRASY. Zagłębie Lubin domaga się od Łukasza Piszczka i Michała Chałbińskiego 300 tysięcy złotych odszkodowania. Właśnie taką karę klub zapłacił za udział w aferze korupcyjnej - czytamy w dzisiejszej ?Rzeczpospolitej?.
13 maja 2006 roku piłkarze Zagłębia Lubin wręczyli zawodnikom Cracovii 100 tysięcy złotych łapówki. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zagłębie awansowało do Pucharu UEFA, a piłkarzom wypłacone zostały premie.

Wprawdzie Piszczek i Chałbiński zostali już ukarani dyscyplinarnie przez PZPN, ale klub uważa, że tę karę powinni pokryć zamieszani w aferę piłkarze. Według Rzeczpospolitej Zagłębie ma niewielkie szanse na odzyskanie pieniędzy, bo w tym przypadku nie działa zasada, według której karą za winę jednej osoby (klubu) można obciążyć inne osoby (byłych zawodników). Klubowi trudno będzie udowodnić istnienie związku między łapówką przekazaną przez piłkarzy a stratą, wynikającą z kary nałożonej przez Wydział Dyscyplinarny PZPN.

Więcej o:
Komentarze (4)
Afera korupcyjna. Rozpoczął się proces Łukasza Piszczka
Zaloguj się
 • arius9

  Oceniono 25 razy 25

  Z tresci rozumiem, ze to jednak nie jest "Proces Piszczka" tylko dochodzenie odszkodowanie w procesie cywilnym.
  Znaczna roznica jednak.

 • guru133

  Oceniono 9 razy 5

  Kto odniósł korzyści finansowe- premie? Zawodnicy i trener. Kto zapłacił karę? Klub. Tak więc domoganie się od winowajców zwrotu pieniędzy za nałożoną na klub karę jest jak najbardziej słuszne.

 • ivan2557

  Oceniono 11 razy 1

  Krety szukają pieniędzy ? Możecie tych panów pocałować w tam gdzie nie dochodzi słońce . Krety oddajcie pisuar Śląskowi skubnięty przez waszych kibiców ze stadionu ...

 • wozdo

  Oceniono 5 razy -3

  Opel mu dał za reklame więc pojdzie łatwo na odszkodowanie

  wy go wysławiacie do trójcy z Dortmundu

  a to przestępca co oszukiwał kibicow wierzących w sportowy wynik

  w piz*du z takim piszczu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX