Marek Saganowski strzelił w Lidze Mistrzów!

Po 1323 dniach Polak zdobył gola w Lidze Mistrzów. Marek Saganowski trafił dla Aalbroga w przegranym 3:6 meczu z Villarreal

Zobacz bramkę Saganowskiego z Villareal na Z czuba.tv ?

Boruc zatrzyma Manchester United? - Liga Mistrzów Z czuba i na żywo ?

W 19 minucie meczu z Villarreal, po kontrze Duńczyków Anders Due dośrodkował idealnie. Wbiegający w pole karne Marek Saganowski rzucił się i szczupakiem pokonał Diego Lopeza. Polak w momencie podania ewidentnie był na pozycji spalonej, ale sędzia uznał bramkę.

30-letni napastnik już wcześniej miał bardzo dobrą sytuację, ale uderzył ponad bramką.

Trafienie Saganowskiego to pierwsze polska bramka w Lidze Mistrzów od 1323 dni. Poprzednią zdobył Jacek Krzynówek. Piłkarz wówczas Bayeru Leverkusen strzelił gola Liverpoolowi w przegranym 1:3 meczu.

Bramka dla Aalborga obudziła piłkarzy Villareal. W 28. minucie wyrównał Giuseppe Rossi, a pięć minut później, po golu Joana Capdevilli, gospodarze objęli prowadzenie. Na krótko jednak, bo 36. minucie drugą bramkę dla Aalborga zdobył Thomas Enevoldsen. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Saganowski.

W drugiej połowie wicemistrzowie Hiszpanii nie pozostawili jednak złudzeń Aalborgowi. Na trzy bramki Joseby Llorente i jedną Roberta Piresa, mistrz Danii odpowiedział tylko trafieniem Andreasa Johanssona i przegrał spotkanie 3:6.

Kanonada w Lidze Mistrzów. 36 bramek w ośmiu meczach ?

Wybierz Sportowe Przeżycie Roku 2008 r. - głosuj ?