Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Nowy superstrzelec Śląska: Gram podobnie do Huntelaara

Śląsk Wrocław pozyskał z holenderskiej Sparty Rotterdam Johana Voskampa, napastnika, który w dwóch ostatnich sezonach strzelił 51 bramek w 65 występach. Pytany przez dziennikarzy ?SuperExpressu? o przybliżenie charakterystyki swojej gry, Voskamp odpowiada: - Gram podobnie do Klaasa-Jana Huntelaara.
Johan Voskamp został w ubiegłym sezonie królem strzelców Eerste Divisie (odpowiednik polskiej I ligi). Ogółem zanotował na swoim koncie 29 bramek, jednak w debiucie przeciwko Almere City pokonał bramkarza rywali aż...ośmiokrotnie!

26-letni Holender w rozmowie z "SuperExpressem" przyznaje, że liga polska przewyższa poziomem zaplecze Eeredivisie. - Tamta liga jest bardzo ofensywna, w polskiej lidze wygląda to zupełnie inaczej. Tu będzie trudniej - wyrokuje napastnik.

Proszony o opisanie swojego stylu gry, Voskamp nieskromnie wskazuje na postać innego holenderskiego napastnika, byłego piłkarza Ajaksu Amsterdam, Realu Madryt i włoskiego Milanu. - Gram podobnie do Klaasa-Jana Huntelaara. Za dużo nie drybluję, nie popisuję się rajdami. Najgroźniejszy jestem w polu karnym - wymienia.

Śląsk zbroi się na LE

Wicemistrzów Polski stać na Voskampa, bo współwłaściciel Zygmunt Solorz przekazał klubowi blisko 4 mln zł na transfery. Śląsk kupił już za 300 tys. euro Mateusza Cetnarskiego, ofensywnego pomocnika GKS-u Bełchatów, oraz stopera Polonii Warszawa Dariusza Pietrasiaka. Na pół roku wypożyczono z Cracovii obrońcę Marka Wasiluka. O trzy lata przedłużono umowy ze słowackim bramkarzem Marianem Kelemenem i argentyńskim napastnikiem Cristianem Diazem. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do meczów II rundy eliminacji Ligi Europejskiej (14 i 21 lipca) ze szkockim Dundee United.

- Transfer Voskampa będzie naszym ostatnim wzmocnieniem przed meczami Ligi Europejskiej - mówi prezes Śląska Wrocław Piotr Waśniewski.

Śląsk pozyskał superstrzelca. Johan Voskamp we Wrocławiu?