Ekstraklasa. Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował z Polonią Bytom

0 : 0
-
Śląsk Wrocław momentami miał dużą przewagę, ale nie zdołał strzelić choćby jednej bramki Polonii Bytom. Goście rozegrali dobry mecz i mieli swoje okazje, ale bohaterem zakończonego remisem 0:0 spotkania był ich bramkarz Marcin Juszczyk.
Pierwsza połowa meczu miała trzy fazy. Początkowo Śląsk zdominował rywala, oddał kilka strzałów w pierwszym kwadransie gry. Później to Polonia przejęła inicjatywę i przez około 10 minut prowadziła grę. Śląsk szybko otrząsnął się i znów zaczął pokazywać kto w tym meczu jest faworytem. Z kapitalnej strony pokazywał się Mila, który wielokrotnie podaniami otwierał kolegom drogę do bramki Juszczyka. W obozie Śląska brakowało jednak skuteczności.

W drugiej połowie Śląsk utrzymał przewagę, ale nie potrafił jej udokumentować. Na początku partii Ćwielong i Mila przegrali swoje pojedynki z Juszczykiem. Bramkarz Polonii Bytom był prawdziwym bohaterem gości.

Śląsk nie miał jednak druzgocącej przewagi, bytomianie potrafili tworzyć ładne, składne akcje zakończone strzałem. Remis nie krzywdzi żadnej drużyny, choć dla Śląska jest to na pewno strata dwóch punktów. Polonia Bytom dowiodła, że znajduje się w dobrej formie. Piłkarze Góralczyka udowodnili, że wygrana z Jagiellonią nie była dziełem przypadku.