Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Lenczyk o Sotiroviciu: Święta krowa odeszła

PRZEGLĄD PRASY. - Powiem tak: święta krowa odeszła, szkoda jednak, że nie pojechała do Indii, tylko została w Polsce - tak trener Śląska Wrocław Orest Lenczyk skomentował na łamach ?Super Expressu? odejście do Jagiellonii Białystok napastnika Vuka Sotirovicia.
Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv »

Konflikt na linii Lenczyk - Sotirović wybuchł w połowie lutego. Zawodnik podczas zgrupowania na Cyprze miał niemal pobić się z kolegą z drużyny. Klub podjął decyzję, o wydaleniu go ze zgrupowania i odesłaniu do Polski.

Po tym incydencie trener domagał się, by dyscyplinarnie zwolnić napastnika. Ostatecznie uniknął kary, ale został wypożyczony do Jagielloni Białystok. Po wszystkim udzielił wywiadu w którym nazwał Lenczyka szczurem.

- Przez kilkadziesiąt lat trenerskiej kariery nie usłyszałem tak obraźliwych słów. Nawet w jednej dziesiątej nikt się o mnie tak nie wypowiadał - komentuje w Super Expressie zachowanie Sotirovicia Lenczyk. - Ale jeśli w Polsce tak łatwo obsmarować prezydenta czy premiera, to co tam trener... - dodaje.

Lenczyk nie pozostaje też napastnikowi dłużny.

- Powiem tak: święta krowa odeszła, szkoda jednak, że nie pojechała do Indii, tylko została w Polsce - komentuje przenosiny Sotirovicia do Jagiellonii.

Zderzenie trenerskich światów we Wrocławiu »


Więcej o: