22. kolejka Ekstraklasy: Hit Lech - Wisła na remis

Lech Poznań utrzymał się na fotelu lidera ekstraklasy po remisie 1:1 z Wisłą Kraków na Bułgarskiej. Po zwycięstwie nad Arką 1:0, Legia traci już jednak do poznańskiej drużyny tylko jeden punkt. Ekipa Macieja Skorży ma z kolei trzy "oczka" straty.

Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1  ?

Na Bułgarskiej aspirujący do mistrzowskiego tytułu Lech grał z obecnym mistrzem Polski. Podopieczni Macieja Skorży objęli prowadzenie po bramce Petera Singlara w 52. minucie. W 83. minucie strzałem z rzutu wolnego wyrównał Semir Stilić. Osłabionemu brakiem między innymi Murawskiego, Rengifo i Wojtkowiaka "Kolejorzowi" remis wystarczył do powrotu na fotel lidera ekstraklasy. Lech stracił rozpęd, bo za szybko uwierzył, że jest mistrzem?

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 4:0  ?

Jagiellonia, a zwłaszcza jej kapitan Tomasz Frankowski, rozegrała kapitalny mecz. W 17. minucie wynik otworzył Paweł Zawistowski, kupiony przed obecnym sezonem ze Znicza Pruszków. Dwie kolejne bramki dołożył Frankowski - w 50. i 67. minucie. W 82. minucie swoje drugie trafienie w tym meczu zaliczył Zawistowski.

Mecze sobotnie

Odra Wodzisław - Lechia Gdańsk 1:0 ?

Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem Odra przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Korzym podał na lewą stronę pola karnego do Małkowskiego. Ten wzdłuż linii bramkowej zagrał do Matuleviciusa, który z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Goście nie potrafili doprowadzić do remisu.

Cracovia Kraków - Ruch Chorzów 0:0  ?

Świetna druga połowa meczu w Krakowie uratowała honor tego widowiska. Po nudnej pierwszej odsłonie zawodów, piłkarze obu drużyn śmielej zaatakowali bramki swoich rywali. Bohater jest tylko jeden - Matko Perdijić. Chorwat w kilku przepięknych, niezwykle efektownych interwencjach uratował swój zespół od wysokiej porażki. Dzięki temu Ruch, kończący to spotkanie w dziewięciu, może się cieszyć ze zdobycia jednego punktu.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1  ?

Legia wygrała w Gdyni, ale ostatnie poł godziny meczu to atakująca Arka, gdyby piłkarze z Pomorza byli dokładniejsi to punkty mogły zostać w Gdyni.

Polonia Warszawa - Polonia Bytom 1:0  ?

Bramka Ivanovskiego z 9. minuty spotkania całkowicie ułożyła dalsze losy tego widowiska. Warszawianie zagrali mądrze i ich zwycięstwo ani przez chwile nie było zagrożone.

Mecze piątkowe

GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 2:1 ?

GKS Bełchatów, mimo iż ciągle gra bez swojego kontuzjowanego lidera, Łukasza Garguły, pokonał u siebie Śląsk Wrocław. Drużyna prowadzona przez Ryszarda Tarasiewicza prawdopodobnie pożegnała się przez tę porażkę z marzeniami o miejscu premiowanym grą w europejskich pucharach. Przełamany został jednak mit Śląska, który nie potrafi strzelać bramek w końcowych momentach meczu - Marek Gancarczyk trafił w 82. minucie.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 ?

Pierwszy mecz ekstraklasy rozgrywany w Gliwicach. Po spotkaniach, które Piast musiał grać w Wodzisławiu, skończono wreszcie przebudowę stadionu przy ul. Okrzei, na własnym obiekcie gliwicka drużyna zrewanżowała się Górnikowi za porażkę 0:1 z rundy jesiennej.

Lech bez Murawskiego i Rengifo, Wisła bez Brożka. Kto wygra zdobędzie tytuł?