Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzeci piłkarz Tereka Grozny zagra w Lechii. Na celowniku skrzydłowy Benfiki

Lechia nie zwalnia tempa w letnim okienku transferowym. Kolejnym piłkarzem, który dołączy do gdańskiej drużyny, będzie Adłan Kacajew. To 26-letni pomocnik Tereka Grozny. Do Gdańska może trafić także skrzydłowy Benfiki Lizbona.
Obserwuj autora na Twitterze - @PiWisniewski

Kacajew zostanie do Lechii wypożyczony na rok. O przenosinach do Gdańska Terek poinformował na swojej stronie internetowej. To trzeci piłkarz tego klubu, który zasili szeregi biało-zielonych. Oprócz Kacajewa trio z Tereka tworzyć będą także Maciej Makuszewski oraz Zaur Sadajew.

Kacajew jest prawoskrzydłowym, ale może też grać na środku pomocy. W poprzednim sezonie grał na wypożyczeniu w Łucz Energii Władywostok (zaplecze rosyjskiej Premie Ligi). Rozegrał 28 meczów, zdobył jedną bramkę. Miał też dwie asysty. Ponadto w pięciu występach Pucharu Rosji zanotował pięć asyst i strzelił dwa gole.

Licząc wszystkie transakcje Lechii w letnim okienku transferowym, będzie to ósmy nowy piłkarz gdańskiej drużyny. Wcześniej nad morze trafili: Dariusz Trela, Danijel Aleksić, Daniel Łukasik, Damian Podleśny,Adam Dźwigała, Ariel Borysiuk i Diogo Ribeiro. Lechia wykupiła także Makuszewskiego i wypożyczyła na kolejny sezon Sadajewa. W poniedziałek kontrakt powinien podpisać Bartłomiej Pawłowski (tutaj więcej), który obecnie przebywa na testach medycznych w Gdańsku.

Co więcej, jak podaje "Rekord", nad morze może trafić piłkarz Benfiki Lizbona Jonathan Matias Urretaviscaya da Luz, 24-letni Urugwajczyk mogący grać na obu skrzydłach. W minionym sezonie występował w rezerwach Benfiki, notując 2 bramki i 9 asyst w 22 występach.

NAJWIĘKSZE SĘDZIOWSKIE POMYŁKI NA NIEKORZYŚĆ LECHII [WIDEO]


Więcej o: