Lechia Gdańsk lubi strzelać w 90. minucie. Zdobyła w tym czasie najwięcej goli w lidze

Piłkarze Lechii Gdańsk to w obecnym sezonie specjaliści od strzelania bramek w 90. minucie i w doliczonym czasie gry. Pod tym względem są najskuteczniejsi w całej ekstraklasie.
Lechia mocno podreperowała swoje statystyki dzięki dwóm bramkom strzelonym w 90. minucie w spotkaniu z Ruchem Chorzów (bramki z doliczonego czasu gry są traktowane jako gole z 90. minuty). Najpierw Grzegorz Rasiak, a później Adam Duda trafili do siatki Krzysztofa Kamińskiego, czym doprowadzili do remisu 4:4, "wyciągając" rezultat ze stanu 2:4. To niejedyne bramki, które podopieczni Bogusława Kaczmarka strzelili w ostatniej minucie spotkania. W 90. minucie lub w doliczonym czasie gry gole zdobywali jeszcze Łukasz Surma w meczu z Pogonią w Szczecinie, Abdou Razack Traore w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Duda w konfrontacji z Lechem w Poznaniu. Pięć goli w 90. minucie to najwięcej w ekstraklasie. Takim samym dorobkiem może pochwalić się jeszcze tylko Wisła Kraków, kiedy w ostatnich sekundach meczu do siatki rywali trafiali Cwetan Genkow w meczu z GKS Bełchatów, Ivica Iliev w meczu ze Śląskiem Wrocław, dwukrotnie Łukasz Garguła w spotkaniach z Ruchem i Zagłębiem Lubin oraz Michał Chrapek w meczu z Koroną Kielce.

Strzelcy bramek w 90. minucie w obecnym sezonie ekstraklasy:

Lechia Gdańsk - 5 (Surma, Traore, 2x Duda, Rasiak)

Wisła Kraków - 5 (Genkow, Iliev, 2x Garguła, Chrapek)

Ruch Chorzów - 4 (Andrzej Niedzielan, 2x Mindaugas Panka, Jakub Smektała)

Legia Warszawa - 3 (Miroslav Radović, Wladimir Dwaliszwili, Dominik Furman)

Korona Kielce - 3 (Maciej Korzym, 2x Pavol Stano)

Lech Poznań - 3 (Vojo Ubiparip, Bartosz Ślusarski, Gergo Lovrencsics)

Widzew Łódź - 3 (Mariusz Rybicki, Łukasz Broź, Mariusz Stępiński)

Polonia Warszawa - 2 (Jacek Kiełb, Daniel Gołębiewski)

Śląsk Wrocław - 2 (Sebastian Mila, Łukasz Gikiewicz)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - 2 (Liran Cohen, Robert Demjan)

Zagłębie Lubin - 2 (Adam Banaś, Boris Godal)

Górnik Zabrze - 1 (Adam Danch)

Pogoń Szczecin - 1 (Edi Andradina)

GKS Bełchatów - 1 (Kamil Poźniak)

Piast Gliwice - 1 (Radosław Murawski)

Czy Lechia w tym sezonie strzeli jeszcze bramkę w 90. minucie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »