Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Leo Beenhakker będzie trenować drużynę Lechii Gdańsk!

PRZEGLĄD PRASY. Jak podaje "Dziennik Bałtycki", były selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker poprowadzi dwa treningi Lechii Gdańsk.
Beenhakker z gdańskimi piłkarzami popracuje po Wielkanocy. Decyzja o przyjeździe holenderskiego szkoleniowca do Gdańska zapadła podczas wizyty trenera Lechii Bogusława Kaczmarka i jego sztabu w Holandii. - Leo powiedział, że przyjedzie do nas po Wielkanocy - mówi trener Kaczmarek. - Zapytał, czy będzie mógł poprowadzić trening Lechii. Odpowiedziałem mu, że nawet dwa.

Obaj panowie współpracowali ze sobą w reprezentacji Polski. Beenhakker był jej selekcjonerem w latach 2006-2009, awansował z nią do finałów Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii oraz przegrał batalię o mundial w RPA. Kaczmarek był w jego sztabie do zakończenia Euro 2008, potem zrezygnował z funkcji.

Beenhakker skończy w tym roku 71 lat. Na ławce trenerskiej nie zasiadał odkąd rozstał się z polską kadrą. Został wtedy dyrektorem technicznym w Feyenoordzie Rotterdam, gdzie pracował do stycznia 2011 roku. Z kolei 29 lipca został dyrektorem sportowym węgierskiego Ujpestu Budapeszt.

Więcej o: