Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Lechii Gdańsk Krzysztof B±k musi zagrać z Ruchem Chorzów. Dlaczego?

Od kiedy piłkarze Lechii Gdańsk wrócili do ekstraklasy, zmierzyli się z Ruchem Chorzów osiem razy i strzelili w tych meczach raptem sze¶ć goli. Dwa z nich zdobyli piłkarze, których w Lechii nie ma od dawna, dwa były dziełem zawodników... Ruchu, a jeden gracza, którego w Chorzowie zabraknie z powodu kontuzji. Z piłkarzy, którzy znaleĽli się w ?18? na dzisiejszy mecz z Ruchem (godz. 18, relacja na Trojmiasto.sport.pl), do siatki rywali trafił tylko Krzysztof B±k.
0 : 1
Informacje
T-Mobile Ekstraklasa 2012/13 - 11. kolejka
Pi±tek 09.11.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
Wynik
Ruch Chorzów
0
0
Lechia Gdańsk
0
1
Ostatnim piłkarzem Lechii, który zdobył gola w meczu z Ruchem - i to całkiem niedawno - był Sebastian Madera, który trafił do bramki "Niebieskich" w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. Jego jednak z powodu kontuzji w Chorzowie zabraknie. A w poszukiwaniu kolejnego piłkarza Lechii, który strzelił gola Ruchowi, cofn±ć musimy się do bardzo dalekiej przeszło¶ci.

Był nim zawodnik dzi¶ już w Gdańsku zapomniany. 7 marca 2009 biało-zieloni pokonali na własnym boisku chorzowian 2:0, a drug± bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Kawa. Wychowanek Lechii w drugiej połowie meczu zmienił Pawła Pęczaka i w końcówce pięknym strzałem głow± pokonał Krzysztofa Pilarza. Jednak mimo tak efektownego wej¶cia do zespołu Kawa kariery nie zrobił, na co wpływ miały też częste kontuzje. W sumie rozegrał w Lechii tylko pięć meczów i w trakcie sezonu 2009/10 opu¶cił klub. Próbował swoich sił w Zniczu Pruszków, Bałtyku Gdynia, potem na moment wrócił do Lechii (grał w rezerwach) i znów odszedł do Bałtyku. Obecnie jest bez klubu i do grania w piłkę już raczej nie wróci.

Ale t± bramkę pewnie pamiętać będzie już zawsze:Wcze¶niej w tym samym meczu trafił B±k, który jako jedyny - obok Madery - piłkarz z obecnej kadry Lechii pokonał bramkarza Ruchu. I choć w tym sezonie grał on bardzo niewiele (raptem dwa mecze) swój wyczyn może powtórzyć w Chorzowie. Droga do składu otwiera mu wła¶nie kontuzja... Madery. Na ¶rodku obrony obok Jarosława Bieniuka może co prawda zagrać Rafał Janicki, ale po fatalnym występie w spotkaniu z Legi± Warszawa ten piłkarz prawdopodobnie usi±dzie na ławce rezerwowych.

A tak B±k strzelał gola Ruchowi (od 1:49)Potem Lechia grała z "Niebieskimi" jeszcze sze¶ć razy, ale oprócz wspomnianego gola Madery do bramki chorzowian trafiali tylko piłkarze... Ruchu. Samobóje zaliczyli Grzegorz Baran (sezon 2010/11, 1:1 w Gdańsku) oraz Piotr Stawarczyk (sezon 2011/12, 1:0 w Gdańsku). A pierwszego gola w starciach z Ruchem po powrocie do ekstraklasy strzelił Andrzej Rybski (runda jesienna sezonu 2008/09, 1:2 w Chorzowie).

Czy Krzysztof B±k pomoże Lechii wygrać z Ruchem? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: