Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Norweg nie zagra w Gdańsku. Lechia rezygnuje z Kenta Havarda Eriksena

Testowany przez Lechię Gdańsk Kent Havard Eriksen nie zostanie piłkarzem biało-zielonych. Norweg przeciętnie zaprezentował się w sparingu przeciwko Chojniczance i opuścił już gdańską drużynę
W meczu kontrolnym z Chojniczanką wystąpili piłkarze grający na co dzień w zespole Młodej Ekstraklasy i rezerw Lechii. Z kadry pierwszego zespołu zagrali tylko Kamil Poźniak i Aleksandr Sazankow. Oprócz nich w barwach Lechii zaprezentowali się również testowani zawodnicy, m.in. Przemysław Kostuch i Grzegorz Gicewicz z Gryfa Wejherowa i Kent Havard Eriksen. Dla Norwega mecz z Chojniczanką okazał się końcem przygody z Lechią. - Nie pokazał niczego specjalnego - przyznał po meczu trener Lechii Bogusław Kaczmarek w rozmowie z portalem trójmiasto.pl. - Mamy bardzo duży potencjał w zawodnikach z roczników 95 i 96 i szkoda, że nie mogę dać im teraz szansy. Widziałem ich mecz w Malborku, gdzie przyklepali awans do finałów mistrzostw Polski. Po nich należą im się dwutygodniowe wakacje. Jestem pod wrażeniem gry Damiana Kugiela, który strzelił Zawiszy Bydgoszcz trzy bramki, ale jest tam jeszcze przynajmniej pięciu zawodników, którzy rokują bardzo dobrze - podkreślił Kaczmarek.

Sparing z Chojniczanką zakończył pierwszy etap przygotowań Lechii do nowego sezonu, w którym sztab szkoleniowy biało-zielonych sprawdził przede wszystkim młodych zawodników biało-zielonych. W poniedziałek zespół uda się na obóz do Wronek, gdzie ma planach rozegranie czterech sparingów - z Wisłą Kraków, Lechem Poznań, Zniczem Pruszków i Chrobrym Głogów. Lechia pierwszy obóz zakończy 14 lipca.

Więcej o: