Kartki:Pitroipa, Koulibaly - żółta, Pitroipa - czerwona (za drugą żółtą)
Skład:Diakite - Koffi (90. H.Traore), Kone, Koulibaly, Panandetiguiri - Nakoulma, Rouamba, Kone, Pitroipa - Kabore - Bance
Ghana
Bramki:Wakaso (13. - karny)
Kartki:Rabiu, D.Boateng - żółta
Skład:Dauda - Pantsil (10. Asante), Boye, Vorsah, Afful - Agyemang-Badu, Rabiu (46. D.Boateng), Asamoah - Atsu, Gyan, Wakaso (103. Clottey)
Burkina Faso pokonało po rzutach karnych Ghanę i awansowało do Finału Pucharu Narodów Afryki. Po dogrywce był remis 1:1. Bardzo dobry mecz rozegrał pomocnik Górnika Zabrze Prejuce Nakoulma.
Mecz lepiej rozpoczął się dla Ghany. W 12. minucie sędzia podyktował karnego za faul na Atsu. Na bramkę zamienił go Wakaso. Bardzo aktywny był Nakoulma. W 25. minucie przyjął piłkę przed polem karnym, zdecydował się na natychmiastowe uderzenie z powietrza. Piłka minęła bramkę o dwa metry. Siedem minut później zmarnował kolejną doskonałą okazję. Dostał piłkę z własnej połowy, jeden z obrońców się przewrócił i pomocnik Górnika znalazł się sam na sam z bramkarzem. Strzelił jednak wysoko nad poprzeczką. Więcej w pierwszej połowie się nie działo.

W drugiej odsłonie meczu Burkina Faso rzuciło się do ataków. Przyniosło to rezultat w 60. minucie. Jeden z obrońców Ghany głupio stracił piłkę, odzyskał ją Kabore, który natychmiast podał do Bance'a. Ten nie miał problemów z trafieniem do siatki. Później obie drużyny miały swoje okazje. Gyan albo nie trafiał, albo strzelał w słupek. Z kolei Nakoulma raz po raz popisywał się dynamicznymi dryblingami, które ostatecznie nie przynosiły rezultatu.

W dogrywce nie brakowało okazji. Świetnie spisywali się bramkarze obu drużyn, a także obrońcy, którzy z poświęceniem wybijali piłkę z linii bramkowych. W 116. minucie drugą żółtą kartkę za symulowanie zobaczył Pitroipa.

W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Burkina Faso. Wygrali 3:2.

W pierwszym półfinałowym meczu Nigeria rozbiła Mali 4:1. Finał w niedzielę, relacja na żywo na Sport.pl