Skład:M.Samassa - Tamboura, N'Diaye, Wague, Diawara - Keita, K.Traore, Sissoko (56. Diabate) - Maiga (46. C.Diarra), M.Samassa, M.Traore (67. Sow)
Nigeria
Bramki:Echiejile (25.), Ideye (30.), Emenike (44.), Musa (60.)
Kartki:Ambrose - żółta
Skład:Enyeama - Echiejile, Oboabona, Omeruo, Ambrose (82. Yobo) - Moses (53. Musa), Mba, Mikel, Onazi - Ideye (72. Uzoenyi), Emenike
W półfinale Pucharu Narodów Afryki Nigeryjczycy rozbili Mali aż 4:1. To najbardziej ofensywny mecz na turnieju - do tej pory w żadnym nie padło aż pięć bramek.
Nigeryjczycy rozmontowali obronę Mali w 20 minut pierwszej połowy. W 25. minucie Moses zakręcił obrońcą na prawym skrzydle, zagrał wzdłuż bramki, a tam już czekał Echiejile, który głową skierował piłkę do siatki. Pięć minut później było już 2:0. W kontrataku Emenike wstrzelił piłkę w pole karne, najszybszy był Ideye, który wygrał starcie z obrońcą i bramkarzem.

W 44. minucie Nigeria prowadziła trzema bramkami. Emenike strzelał z rzutu wolnego, piłka odbiła się od stóp jednego z obrońców i wpadła do bramki obok bezradnego Samassy.

Po przerwie Nigeria zadała decydujący cios. W 60. minucie po błyskawicznej kontrze Musa wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, strzelił mu pomiędzy nogami.

Piłkarze Mali przez cały mecz ambitnie atakowali, ale bramkarza Nigerii pokonało dopiero w 75. minucie. Diabate wszedł w pole karne, piłka mu nieco odskoczyła, więc wstrzymał akcję. Odegrał piłkę przed "16" do nadbiegającego Diarry, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Nigeria pewnie pokonała Mali i awansowała do finału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Burkina Faso - Ghana.