Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Puchar Narodów Afryki. Adebayor: Taka murawa to hańba dla kontynentu

1 : 1
Informacje
Puchar Narodów Afryki 2013 - Grupa D
Środa 30.01.2013 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Togo
1
0
1
Tunezja
1
0
1
Składy i szczegóły
Togo
Bramki:Gakpe (13.)
Kartki:Gakpe, Nibombe, Adebayor, J.Ayite, Agassa, F.Ayite - żółta
Skład:Agassa - Mamah, Akakpo, Nibombe, Djene - Romao, Bossou, F.Ayite (89. Ouro-Akoriko), Amewou, Gakpe (75. J.Ayite) - Adebayor (90. Wome)
Tunezja
Bramki:Mouelhi (30. - karny)
Kartki:Mouelhi, Msakni, Khazri - żółta
Skład:Ben Cherifia - Hammami, Hichri, Abdennour, Chemmam - Khazri (62. Dhaouadi), Traoui (88. Ben Youssef), Mouelhi, Msakni - Khalifa - Darragi
Gwiazdor reprezentacji Togo Emmanuel Adebayor skrytykował murawę stadionu w Nelspruit, na której rozgrywane są mecze podczas Pucharu Narodów Afryki. - To hańba dla naszego kontynentu - powiedział po środowym spotkaniu zremisowanym 1:1 z Tunezją.
Środowe spotkanie odbyło się na Mbombela Stadium w Nelspruit. Na tej arenie odbędzie się także niedzielny ćwierćfinał pomiędzy Togo i Burkina Faso oraz jeden z meczów półfinałowych mistrzostw. Według napastnika Tottenhamu to skandal.

- Puchar Narodów Afryki to ważny turniej dla naszego kontynentu, cały świat na nas patrzy. Na takich boiskach jak to nie da się grać. Ludzie oglądający ten mecz w Europie będą mi przesyłać SMS-y i pytać mnie: czy wy gracie w buszu, czy co? To hańba dla naszego kontynentu, stać nas na więcej - wygłosił tyradę Adebayor.

Wcześniej murawę w Nelspruit krytykowały drużyny Nigerii i Zambii. Faktycznie, spod butów piłkarzy regularnie wzbijały się tumany piasku i trawy, a piłka odbijała się czasami w zupełnie nieprzewidywalny sposób. Trener Zambii Herve Renard uważa, że zły stan nawierzchni był główną przyczyną odpadnięcia obrońców tytułu już w fazie grupowej.

Problem spowodowały ulewne deszcze, które nawiedziły miasto tuż przed turniejem. Organizatorzy, chcąc osuszyć murawę, wysypywali na nią piasek.

- Afrykańska federacja powinna jakoś rozwiązać ten problem. W końcu wszyscy jesteśmy Afrykanami i musimy być wobec siebie uczciwi. To piękny stadion, ale murawa nie istnieje - stwierdził Adebayor.

Poza problemem z murawą tegoroczny Puchar Narodów Afryki zbiera bardzo dobre opinie. Organizatorów cieszy zwłaszcza znacznie wyższa niż w 2012 roku frekwencja.