Zambia
Bramka: Mweene (85.)
Nigeria
Bramka: Emenike (57.)
Broniący tytułu piłkarze Zambii zachowali szanse na awans do kolejnej rundy po tym, jak w 85. minucie gola z rzutu karnego zdobył bramkarz Kennedy Mweene i doprowadził do remisu 1:1.
Nigeria mogła prowadzić już od 25. minuty, ale rzut karny przestrzelił John Obi Mikel. W 57. minucie Mikel się zrehabilitował - jego podanie otworzyło drogę do bramki dla Emmanuela Emenike, który strzałem po ziemi przy słupku pokonał Mweene. To jego drugi gol w turnieju.

Zambia wyrównała pięć minut przed końcem meczu, na granicy pola karnego w starciu z rywalem przewrócił się Mayuka. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł bramkarz Mweene i pewnym strzałem w prawy górny róg bramki doprowadził do remisu.

Dzięki tej bramce broniąca tytułu Zambia zachowała szanse na awans. Po dwóch meczach ma dwa punkty, tyle samo co Nigeria. W innym meczu tej grupy zagrają Burkina Faso z Etiopią.