PNA. Gole Drogby doprowadziły do zamieszek

Mecz eliminacji Pucharu Narodów Afryki pomiędzy Senegalem a Wybrzeżem Kości Słoniowej w Dakarze został przerwany około 14 minut przed końcem z powodu zamieszek. W starciach ucierpiało 10 osób. Ranny jest m.in. minister sportu Senegalu El Hadji Malick Gakou.

Zobacz zamieszki na Zczuba.tv

Do zamieszek doszło tuż po drugiej bramce dla Wybrzeża Kości Słoniowej, zdobytej, podobnie jak pierwsza, przez Didiera Drogbę. Sfrustrowani wynikiem spotkania kibice gospodarzy zaczęli wyładowywać swoją złość próbując wtargnąć na murawę oraz wrzucając na nią m.in. kamienie.

Mecz został natychmiast przerwany, a piłkarzy ewakuowano pod eskortą policji. Po około 40 minutach zadecydowano, że nie będzie on kontynuowany.

W zamieszkach, do stłumienia których policja użyła gazu łzawiącego, 10 osób zostało lekko rannych. Ucierpiał m.in. minister sportu Senegalu El Hadji Malick Gakou. Został trafiony kamieniem.

Stawką meczu był awans do rozgrywanego w RPA finałowego turnieju Pucharu Narodów Afryki 2013. Jeśli piłkarska federacja tego kontynentu (CAF) zdecyduje o utrzymaniu wyniku 2:0 z sobotniej konfrontacji, zagra w nim WKS, które w pierwszym spotkaniu pokonało Senegal 4:2.

Awans do turnieju finałowego zapewniły już sobie Ghana, Mali, Maroko, Nigeria, Tunezja oraz triumfator z 2012 roku - Zambia.