Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PNA 2013. Premier nakłonił Eto'o do powrotu do kadry

Samuel Eto'o zadeklarował, że jest gotowy by wrócić do reprezentacji Kamerunu. Napastnik miesiąc temu odmówił przyjazdu na decydujący mecz kwalifikacji Pucharu Narodów Afryki przeciwko Republice Zielonego Przylądka. Do zmiany decyzji nakłonili go premier kraju i minister sportu.
W piątek 31-ltni zawodnik ogłosił na swojej stronie internetowej, że "na życzenie najważniejszych osób w Republice" będzie czekał na powołanie od selekcjonera. Eto'o spotkał się wcześniej z premierem Kamerunu, ministrem sportu, a także nowym trenerem reprezentacji Jean Paulem Akonem i po nim zmienił swoją decyzję.

Eto'o w zeszłym roku został ukarany na jakiś czas zawieszeniem przez federację za wzięcie udziału w strajku piłkarzy. Pomimo iż kara mu się skończyła, odmówił przyjazdu na rozegrany w tym miesiącu pierwszy mecz z Republiką Zielonego Przylądka. Wynik tej rywalizacji zadecyduje, kto pojedzie na Puchar Narodów Afryki 2013. Bez napastnika Anży Machaczkała Kamerun przegrał 0:2.

Akon chce, żeby Eto'o zagrał w rewanżowym spotkaniu, które rozegrane zostanie w przyszłym miesiącu i najprawdopodobniej go powoła.