Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PNA. Organizatorzy rozdają darmowe bilety na półfinały

0 : 2
Informacje
Puchar Narodów Afryki 2012 - Mecz o 3. miejsce
Sobota 11.02.2012 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Ghana
0
0
0
Mali
1
1
2
Składy i szczegóły
Ghana
Kartki:J.Ayew, Vorsah - żółta, Vorsah - czerwona (za drugą żółtą)
Skład:Kwarasey - Pantsil, Mensah, Vorsah, Addy - Abu (46. Muntari), Annan - Inkoom (35. Tagoe), Asamoah (68. Alhassan), A.Ayew - J.Ayew
Mali
Bramki:Diabate (23., 80.)
Kartki:Sow, Traore - żółta
Skład:Sissoko - Coulibaly, Maiga, Kante, Tamboura - S.Diakite, B.Traore, Sow (85. Souleymane Keita) - Seydou Keita - Diabate, Dembele (86. Yatabare)
By uniknąć pustek na stadionach organizatorzy Pucharu Narodów Afryki rozdają darmowe wejściówki przed środowymi meczami półfinałowymi Zamibia - Ghana, i Mali - Wybrzeże Kości Słoniowej. Tuż przed pierwszym gwizdkiem, na stadionie w Bacie, gdzie rozgrywa się pierwszy półfinał trybuny były jeszcze prawie całkiem wyludnione.
Ouattara Hego, rzecznik Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej powiedział, że darmowe wejściówki były rozdawane uczniom i lokalnym przedsiębiorcom, podczas gdy fani, którzy pojawią się przed stadionem mają być wpuszczani za darmo.

Bardzo niewielu widzów udało się przyciągnąć na stadium w Bacie, w Libreville natomiast, gdzie odbywa się drugi półfinał padał dziś ulewny deszcz, który również nie daje wielkich szans na tłumy na trybunach.

Zapełnienie stadionów jest palącym problemem na Pucharze Narodów Afryki - na mecze, w których nie grają gospodarze nie przychodzi prawie nikt. Glównym powodem jest oczywiście ubóstwo afrykańskich kibiców i wysokie - jak na ich skromne budżety - ceny biletów. Problemem jest także kwestia dojazdu na stadiony.

- Poprosiliśmy komitet organizacyjny, żeby pomyślał o rozwiazaniu tego problemu - powiedział Hego - To jest właśnie problem Afryki: jeśli nie gra twoja drużyna, nie przychodzisz na mecz.