Puchar Narodów Afryki. John Mensah z golem i czerwoną kartką

Kapitan reprezentacji Ghany jest pierwszym piłkarzem wyrzuconym z boiska podczas odbywającego się w Gabonie i Gwinei Równikowej Pucharu Narodów Afryki. Dostał czerwoną kartkę w meczu z Botswaną (1:0), w którym strzelił zwycięskiego gola.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Mensah trafił w 25. minucie wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. To był jedyny gol meczu i czterokrotni mistrzowie Afryki wygrali w pierwszym meczu w grupie D.

Sam obrońca, grajćy na co dzień w Lyonie, nie doczekał jednak do końca spotkania. W 67. minucie sfaulował tuż przed linią pola karnego Jerome'a Ramatlhakwane. Był ustatnim obrońcą i sędzia nie zawahał się pokazać mu czerwonej kartki.

Kibice Pucharu Narodów Afryki. Tego nie zobaczysz na europejskich stadionach [GALERIA] ?

Tunezja pokonała Maroko podczas Pucharu Narodów Afryki ?