Kartki: Vargas (69. czerwona), Balbín, Yotun, Lobaton (żółte)

Skład: Fernandez - Rodríguez, Acasiete, Vílchez, Carmona - Yotun (54. Chiroque), Balbín (90. Ballon), Cruzado, Vargas - Guerrero, Advincula (61. Lobaton)
Urugwaj
Bramki: Suarez (52., 56.)
Kartki: Gargano, Suarez, Lugano (żółte)

Skład: Muslera - Pereira, Lugano, Coates, Caceres - Gargano (71. Eguren), Arevalo, Gonzalez, Pereira - Forlan, Suarez (71. Hernandez)
W półfinale Copa America Urugwaj pokonał Peru 2:0. Obie bramki dla reprezentacji Oscara Tabáreza zdobył niezawodny Luis Suarez.
Dzięki zwycięstwu nad Peru reprezentanci Urugwaju staną w finale przed historyczną szansą wywalczenia trofeum Copa America po raz piętnasty.

Przepustkę do meczu o złoto zapewnił Urugwajczykom niezawodny Luis Suarez. Piłkarz Liverpoolu najpierw tuż po przerwie dobił strzał z dystansu Diego Forlana. Cztery minuty później wykorzystał świetne podanie Alvaro Pereiry i w sytuacji sam na sam nie dał szans Raulowi Fernandezowi. Dzięki obu trafieniom przeciwko Peru, Suarez zrównał się w klasyfikacji najlepszych strzelców z Sergio Aguero z Argentyny, który na tym turnieju nie będzie już miał szansy na zdobycie bramki.

Peruwiańczycy dzielnie bronili się w pierwszej połowie, ale po zabójczych czterech minutach Suareza nie byli w stanie się podnieść. Dodatkowo, od 69. minuty grali w osłabieniu - czerwoną kartkę za atak łokciem na rywala obejrzał Juan Manuel Vargas.

Pogromcy Argentyny nie dali sobie wbić żadnego gola. W 83. minucie zespół przed stratą bramki uchronił jeden z bohaterów ćwierćfinału - Fernando Muslera, który świetnie wybronił niebezpieczny strzał Pauelo Guerrero.

W finale Urugwajczycy zmierzą się ze zwycięzcą meczu Paragwaj - Wenezuela (transmisja w nocy ze środy na czwartek w TVP Sport o 2.45).