Copa America. Niesamowity "comeback" Wenezueli w meczu z Paragwajem

Wenezuela zremisowała 3:3 z Paragwajem, mimo że jeszcze na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry przegrywała 1:3, a ostatniego gola zdobyła po asyście swojego bramkarza. Cudem uratowany jeden punkt pozwolił rewelacji turnieju zająć drugie miejsce w grupie B. Dzięki temu drużyna prowadzona przez Cesara Farasa uniknie w ćwierćfinale gry z Brazylią.

Wenezuela wyszła na prowadzenie już w piątej minucie meczu w grupie B, gdy piłkę przed polem karnym odebrał obrońcy Tomas Rincon. Natychmiast podał do Jose Rondona, a ten mocnym strzałem zza pola karnego nie dał szans Justo Villarowi.

Kolejne trzy bramki zdobyli piłkarze Paragwaju - pierwszą w 33. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym, gdy piłka odbiła się od słupka i ostatecznie trafiła do Antolina Alcaraza, który z najbliższej odległości wbił futbolówkę do bramki. W 62. minucie po rzucie rożnym kolejnego gola zdobył Lucas Barrios, który dobił strzał partnera.

Ostatnie minuty meczu to już prawdziwy festiwal goli. Na sześć minut przed końcem fantastycznym strzałem głową z ostrego kąta popisał się Cristian Riveros, który w ten sposób na bramkę zamienił dośrodkowanie z rzutu wolnego. Pięć minut później Wenezuela zdobyła bramkę kontaktową, gdy po ładnej wymianie podań bramkarza pokonał Nicolas Fedor, a już w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym piłkę głową zgrał bramkarz Wenezueli, a do siatki trafił Grenddy Perozo.

W ćwierćfinale Wenezuela, która wygrała jeden mecz i zremisowała dwa, zagra ze zwycięzcą grupy C - Chile.